חניכי בני עקיבא בשדרות דקות אחדות לפני האזעקות שתפסו אותם באולם.

שוב: אזעקות ויירוטים באמצע אירוע המוני בשדרות

קצת לפני השעה 21:00 אזעקות 'צבע אדום' הפרו את השקט בשדרות ופיצוצים עזים החרידו את העיר. באולם הספורט התקיים חודש ארגון של תנועת בני עקיבא, מאות אורחים נותרו חסרי אונים. צילומי וידאו: אליסף בר חיים -יירוט, מיטל אדרי, דביר סאסי

"זה פשוט הזיה, אין דרך לתאר את מה שקורה בשדרות, זה נראה שבכל פעם שיש אירוע גדול מחליטים ארגוני הטרור לעשות הכל כדי לשבש לנו את החיים" כך תיארו תושבים משדרות שנכחו באירוע המוני גדול באולם הספורט את מה שאירע בדקות האחרונות.

כאמור סמוך לשעה 21:00 הופעלה מערכת האזעקה ומייד לאחר מכן נשמעו היטב היירוטים. אחרי לא מעט דקות ארוכות של אי ודאות יצאה הודעה מדובר צה"ל כי אכן זוהו שיגורים ומערכת ההגנה האווירית ביצעה יירוטים מוצלחים. כך או כך זה לא משנה לכ-600 התושבים שהתארחו בערב בשבת ארגון של בני עקיבא. "תחושה קשה ומזעזעת, במשך חודש אנחנו הבוגרים של בני עקיבא יחד עם המדריכים והחניכים עובדים על שבת ארגון ואז באזעקה אחת ושלוש רקטות הכל מתפוצץ לנו בפנים, פשוט לא להאמין שחמאס מנהל לנו את שגרת החיים והורס לנו פעם אחר פעם אירוע המוני גדול ומשמעותי כל כך להרבה בני נוער, בושה לנו כמדינה אם ככה ילדים צריכים להמשיך לחיות" תיאר דביר סאסי בשיחה עם 'שדרונט' את התחושות הקשות שלו.

מיטל אדרי תושבת העיר שתיעדה את הדקות הראשונות שבהם נשמע ראש העיר אלון דוידי מבקש להרגיע את מאות הנוכחים שחלקם נותרו חסרי אונים. "עשרים שנה אנחנו חיים בפחד יומיומי שעה-שעה ש-לנו נמאס מהחיים האלה, אנחנו רוצים ביטחון. אנחנו מאמינים לראש הממשלה אבל אנחנו רוצים ביטחון. אנחנו האנשים השקופים. אנחנו דורשים פיצוי מהמדינה שככה עושה לילדים שלנו, הילדים הלכו מאוכזבים. הילדים עצובים זה לא הגיוני מה שקורה".

האירוע עצמו הגיע רק למחצית הדרך ובעקבות האזעקות הופסק וכולם מיהרו לבתיהם. בתוך כך, ממד"א נמסר בתגובה לאירוע: "חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לאשה כבת 40 וילדה כבת 10 שנחבלו קל מאוד בגפיים (אם וביתה) ובגבר כבן 27 שנחבל גם הוא קל."

הודעת פורום רשויות העוטף ושדרות: הערב ראינו שוב את ההרתעה הקלוקלת ואת המדיניות הכושלת בטיפול במצב הביטחוני בעוטף. אנו נמשיך לפעול ולהיאבק עבור זכותם של כלל תושבי העוטף לחיים נורמליים ולביטחון בסיסי. עשרות אלפי מתושבי מדינת ישראל בסכנת חיים כבר עשרים שנה והפוליטיקאים עסוקים במשחקי הכיסאות במקום להתמקד בנושא הבהול של ביטחון תושבי המדינה.

 

לכתבה הבאה:

שעתיים לתוך הסגר: הנחיות לא ברורות ובלבול עצום

בזמן שבממשלה ממשיכים לריב על הגבלות נוספות, בשעה 14:00 החל הסגר הכללי ברחבי המדינה שיימשך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.