יום רביעי , 27 מאי 2020
בני הנוער עם ראש העיר בחלקה הצבאית בשדרות. צילום: עיריית שדרות

שדרות זוכרת את נופליה

בצל מגבלות הקורונה בני נוער משדרות התייצבו בבית העלמין הצבאי לחלוק כבוד לנופלים. ראש העיר הגיע לבתי משפחות הנופלים והעניק פמוטים של שבת לעילוי נשמתם. 

העיר שדרות מתייחדת עם כאבן של משפחות הנופלים בני העיר למרות מגבלות הקורונה. יום לפני שהחלו הטקסים הרשמיים של יום הזיכרון התייצבו בני נוער משדרות לטקס מרגש במיוחד שחלק כבוד גדול לנופלים שהשנה בני משפחותיהם לא יכולים לעלות לקברם ביום הקדוש להם.

אתמול (שני) בערב התקיים טקס מקוון מרגש שהפיקו מבעוד מועד צוות המתנ"ס עם הבימאית אילנית סוויסה ובהנחיית בני כהן. לאחר אמירת "יזכור", אמר ראש העיר, אלון דוידי, דברים לזכרם של הנופלים. "השנה, בשל המגבלות, אתם לא עטופים באלפי התושבים, אך דעו לכם, שכולנו שולחים לכם חיבוק, גם אם הוא מרחוק, הוא אמיתי ומהלב והשנה אפילו יותר מתמיד", אמר דוידי והוסיף: "חיינו כאן, במדינת ישראל, ובמיוחד בעיר שלנו שדרות, הם הגשמת החלום של יקיריכם, הגשמת החזון הציוני. זוהי המדינה שאבותינו חלמו עליה. אנו מנצחים את אלו שקמים עלינו לכלותינו כי אנחנו בוחרים בחיים, אנחנו בוחרים לצמוח, אנחנו בוחרים לבנות".

לאחר מכן הניח דוידי זר בשם עיריית שדרות, מ"מ ראש העיר ויו"ר הנהלת המתנ"ס, עו"ד יהודית אוליאל מלכה הניחה זר בשם כוחות הביטחון ובשם המשפחות השכולות הניח זר יהונתן אבקסיס, אביה של אלה ז"ל, שנפגעה מרקטת קסאם בשנת 2005 ומתה מפצעיה כשהיא בת 17. אבקסיס גם נשא דברים שכתב לזכר נפגעי פעולות האיבה.

הילד ליאם מלכיאל שר ברגש את השיר "פרי גנך" של יוני רועה. דליה רחמים, אחותו של דוד חזן ז"ל, שנפל בתפקידו בעת שירותו בחיל המודיעין והוא בן 23, נשאה דברים לזכר הנופלים במערכות ישראל. חיים בן-חמו, אחיו של סמל דוד בן חמו ז"ל, שנפל במלחמת יום הכיפורים בעת ששירת בחטיבת הצנחנים, הקריא על פי המסורת את שמות 66 חללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה בני ובנות העיר.


לאחר הטקס התקיים במתנ"ס ערב "שרים לזכרם" עם בני כהן והזמר גולן אזולאי, שהועבר בשידור חי בדף הפייסבוק של ראש העיר. הערב לווה בדברים שנשאו ראש העיר, אלון דוידי, וסגנו, אלעד קלימי וכן בקטעי קריאה שקראו דניאל מרדכי-גרינברג ולימור חג'בי.

בכל שנה, בין פסח ליום הזיכרון, פוקד ראש העיר את בתי המשפחות של הנופלים בשדרות, משוחח איתן ומעניק להן שי צנוע מהעירייה. השנה, המפגש לא התאפשר בשל ההנחיות, אך דוידי החליט לא לוותר על ההגעה לבתים וכשהוא מחוץ לגדר הבית ובמרחק הרצוי, אמר מילות חיזוק למשפחות והעניק להן פמוטים של שבת לעילוי נשמת יקירם שנפל ועציץ.

לכתבה הבאה:

ממ"ר לכיש הנכנס קיים פגישת עבודה עם ראש עיריית שדרות

ניצב-משנה רונן אבניאלי, שהחל לאחרונה בתפקידו כמפקד מרחב לכיש במשטרה, הגיע השבוע לפגישת עבודה עם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.