יום שלישי , 26 מאי 2020

רב העיר נתיבות מתגייס למאבק בקורונה ושיגר לציבור אגרת מיוחדת

בעיר נתיבות עוקבים בדאגה אחר המתרחש בקהילות חרדיות גדולות ברחבי הארץ ועושים מאמצים גדולה בהסברה לקהילה המקומית. למאמץ התגייס הרב פנחס הכהן:"כדי למנוע התפשטות אנו מחויבים מדין תורה להישמע להוראות גדולי ישראל".

מה שמתחולל בקהילות החרדיות של בני ברק ובית שמש בכל הקשור להתפרצות נגיף הקורונה עורר חשש גם בעיר נתיבות שבה יש קהילה חרדית גדולה ובעירייה פועלים נמרצות לתרגם את החשש להפקת לקחים כדי למנוע חלילה מצב דומה. רק בסוף השבוע האחרון פעלה המשטרה לסגירת בית כנסת "בית בוכריס" אשר פעל וקיים תפילה ובה משתתפים רבים בתחומי בית הכנסת ובסמוך לו עשרות מתפללים תוך הפרה בוטה  ובניגוד לצו בריאות העם ותקנות לשעת חירום.

 בית בוכריס בנתיבות, צו סגירה ל-30 יום. צילום: שרון חיים לוי

כאמור, אל המאמץ ההסברתי מצטרף גם הרב הראשי של העיר, הרב פנחס הכהן שהוציא בשעות האחרונות איגרת מיוחדת לקהילה החרדית הגדולה בעיר. "לצערנו עקב התפשטות נגיף הקורונה ההולך ומתפשט בכל הארץ ולא טובה השמועה שכמה מתושבי עירנו נדבקו בנגיף זה. כדי למנוע התפשטות אנו מחויבים מדין תורה להישמע להוראות גדולי ישראל מכל הגוונים והוראות משרד הבריאות לא להתאסף כלל, הירא את דבר ה' הינוס משפחתו של ביתו" כתב בין היתר, "צער עמוק בלב כל אחד על כל זאת ובפרט על בתי כנסיות ובתי מדרשות הסגורים, תפילות שאינן מתקיימות כסדרן ומניינן, חובתנו להרבות בתפילות ותחנונים.

על כן אני פונה פנייה אישית לכל משפחה להימנע כליל לארח אורחים ואפילו משפחה גרעינית, יודעים אנו שיש ספק להדבקות וחמירא סכנתא מאיסורה. עוד מבקש להזהיר שאם חלילה יודע אדם שיש אפילו בבני משפחתו חשש לנגע זה בבקשה גדולה להודיע למשרד הבריאות וחלילה אם לא נעשה – שותף לדבר עבירה ושותף לחוסר לחוסר בריאות כל התושבים".

 

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד נהגת מאופקים שדרסה למוות את ניקול קבסה

הנהגת מואשמת בגרימת מוות ברשלנות לאחר שלא הבחינה בקבסה ז"ל חוצה מעבר חציה בתאונה קשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.