יום חמישי , 9 יולי 2020

קורונה בשדרות: הכל מתנהל כרגיל, לא מקפידים מספיק על מרחק

סיירנו היום ברחבי העיר שדרות בין מרכזי הקניות והמסעדות ומצאנו ברוב המקומות הפתוחים עמדות חיטוי, עובדים שומרים על מרחק אבל מעט מאוד תושבים שחובשים מסכה. בעלי מסעדות שעברו למתכונת משלוחים מוטרדים מהמצב הכלכלי במיוחד שרק התחילו להתאושש מסבב ההסלמה האחרון. צפו בוידאו בראיון עם השף מיכה כלפה משדרות. 

"כל עוד אין חולי קורונה בשדרות אני רגועה" הסבירה לנו תמי בעת שהיא מבצעת קניות בהיפר כהן במול 7 שם כמחצית מהחנייה הייתה ריקה אתמול (יום ב') בצהריים, "בניגוד למה שראיתי בחדשות שאזרחים מתנפלים על סופרים, כאן דווקא רגוע. למען האמת ניסיתי להשיג מסכות אבל לא מצאתי" היא מיהרה להסביר כשתהיתי מדוע מעטים מהקונים בסופר עוטים על עצמם מסיכה. תושב אחר התערב: "זה נכון שיש הנחיות לנקוט יותר בזהירות אבל כמו שאני רואה מרחק של שני מטר פחות או יותר נשמר וכן העובדה שעוד לא דיווחו על תושבים משדרות שחולים והיו במגע עם תושבים אחרים זה יותר מרגיע, אם כי אני מסכים שצריכים להקפיד על כללי הגיינה, לך תדע כמה אנשים כאן נושאים את הנגיף והם אפילו לא יודעים". אגב, למחרת ביום שני בערב כבר דיווח משרד הבריאות על חולה ראשונה של קורונה משדרות.

במהלך הסיבוב בהיפר כהן נתקלנו בעמדת הבשר שם, יום קודם,  לא היו שום הנחיות מיוחדות אבל ביום שני כבר הוצבה על הרצפה מדבקה המבקשת מהלקוחות לשמור על מרחק מהעובדים שנותנים שירות. חלק מהעובדים היו עם מסיכות על הפנים כדי לא לקחת סיכון. "התייצבתי לעבודה כי אין ברירה צריך לפרנס את הבית אבל באתי לעבודה מצוידת במסיכה כי מלבד הצורך לשמור על בריאות הלקוחות אני רוצה לדאוג קודם לבריאות שלי".

 היפר כהן בשדרות, מקפידים על מרק מהלקוחות. צילום: שדרונט

מצב דומה נתקלנו גם במרכז הקניות פרץ סנטר שם נמצאים שני סופרים 'שופרסל' ו'ויקטורי', החניונים שם היו די מלאים ובתוך הסופרים עצמם לא היה עומס אך הייתה נוכחות מרשימה של לקוחות. גם שם מעטים עטו על עצמם מסיכות כדי לשמור על זהירות אבל צפיפות בתוך הסופרים לא הייתה. "אני לא מבינה למה אנשים יוצאים לסופר אן לכל מקום אחר מקום לבית ולא נוקטים במינימום של כללים כמו חבישת מסיכה" סיפרה לי סופר שחבשה מסכה על פניה, "אני חושבת שזה שלא משחק, אנשים גם בשדרות עדיין לא מפנימים את המצב שבו אנחנו נמצאים לכן אתה תמצא מעט אנשים עם מסיכות, כפפות וכו.., אתמול בערב גם כולנו שמענו שיש חולה ראשונה משדרות, לך תדע עם כמה אנשים היא באה במגע והם יודעים אפילו שהם נושאים את הוירוס, אסור להיות אדישים ולסמוך רק על מרחק של 2 מטר, צריך להגיע לכל מקום עם מסיכות ולחטא את הידיים באלכוגי'ל".

 מרכז הקניות פרץ סנטר היום. צילום: אורי גבאי

מקום נוסף שעמוס שלקוחות ביום יום הם המאפיות, בעוד במאפיית משי שבאזור השוק העירוני,העניקו שירות עד הרכב, במאפיית חורי במרכז העיר כבר ביום ראשון בבוקר הציבו עמדת חיטוי וחייבו כל לקוח שנכנס לשים כפפות שבאמצעותם יוכלו לאחוז במלקחיים לאיסוף העוגות לקופסאות.

 מאפיית חורי בשדרות, כל לקוח מחויב בכפפות. צילום אורי גבאי
 מאפיית חורי בשדרות, עמדות חיטוי בכניסה. צילום אורי גבאי

מי שסייר היום בשוק העירוני בשדרות אומנם לא נתקל בעומס שאופייני למתחם אבל גם שם נתקלנו בקונים רבים שלא ויתרו על הירקות הטריים, מרביתם לא עטו על עצמם אמצעי מיגון כמו כפפות ומסיכות.

 השוק העירוני בשדרות, לא מקפידים מספיק על שמירת מרחק. צילום: אורי גבאי

לוירוס הקורונה יש כמובן צד נוסף בעיר שדרות והם בעלי המסעדות שהיו בדילמה גדולה מה לעשות. נתחיל עם קפה גרג הפופולארי במול 7 שנאלץ לסגור את המסעדה עקב הנחיות משרד הבריאות, לחלופין הם פתחו בשירות משלוחים כדי לנסות למזער נזקים, כך גם בכל המסעדות שנותרו סגורות. כידוע, מקום שבו יש פעילות מרובה של מסעדות זה המרכז המסחרי הישן שהפך מוקד קולינרי מרכזי עם כ-18 מסעדות.

 מסעדת פסאז בשדרות, עברו למשלוחים. צילום: אורי גבאי

בין המקומות שהיו פתוחים רק לקבלת הזמנות, הייתה מסעדת ההמבורגר 'הפסאז' שם הציבו קו הפרדה שנועד לשמור על מרחק של 2 מטר בין מי שמבקר שם לקופה. "המטרה כמובן ברורה להישמע לכללים" הסבירו שם, "המסעדה שלנו כמובן נשמעת להנחיות  ולכן אי אפשר לאכול כאן בישיבה, אנחנו משתדלים כמה שיותר לשמור על הכללים ולנסות בכל זאת להתפרנס. אנחנו מזמינים את הלקוחות שלנו להשתמש בשירות המשלוחים".

קרוב לפסאז,פגשנו בדוכן המזון 'בנוני' את השף מיכה כלפה. "המקום שלנו בהגדרה שלו זה לא מסעדה לכן גם יש לנו רק מספר קטן של מקומות ישיבה מחוץ לדוכן ובכל זאת אנחנו מקפידים על הכללים ועל שמירת מרחק" הוא אומר ומתייחס לעובדה שהתקופה הזו מגיעה אחרי שהחלו להתאושש מסבב ההסלמה האחרון. "עוד לא התאוששנו לא מהסבב האחרון ולא מהסבב לפני והנה הגיע הקורונה, סבבים אנחנו יודעים פלוס מינוס שיש להם תוקף, בקורונה אנחנו באי ודאות".

לדבריו של השף כלפה, חוסר הודאות הוא שמקשה עליו ועל חבריו בענף המסעדנות."אנחנו מקבלים כל ערב בשמונה הנחיות מהחדשות ולא באמת יודעים כיצד להתנהל, בינתיים הוצאנו עובדים לחופש ואף אחד לא יודע מי יפצה אותנו וכמה, אם מחר יודיעו שאסור להתקהל יותר מ-2 אנשים גם אני עלול למצוא את עצמי חותם אבטלה". צפו בראיון עם השף מיכה כלפה >>

 

 

 

 

 

לכתבה הבאה:

המוקד הטלפוני של הגביה עובר לעיריית שדרות

במסגרת הרצון לתת מענה ייעיל בסוגיות שנוגעות באופן ישיר לרשות המקומית הוחלט להעביר את האחריות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.