יום שלישי , 14 יולי 2020
עומס גדול בתור לבדיקת קורונה לפני שעה קלה בשדרות. צילום: אורי גבאי

צפו: עומס גדול בתור לבדיקת קורונה לתלמידי גוטוירט

שלוש קופות חולים העמידו תחנות בדיקה בסמוך לתיכון שבו קיים חשש להידבקות המונית. ראש העיר: "אנחנו פועלים מהר כדי למנוע המשך הדבקה. חייבים להקפיד על ההנחיות". צפו בוידאו בתחתית הכתבה. 

ההתארגנות המהירה של עיריית שדרות וקופות החולים הביאה להפעלת מתחם "היבדק וסע" החל משעות אחר הצהריים ועד 22:00 אלא שאף אחד כנראה לא תיאר לעצמו שתהיה היענות המונית, תורים ארוכים והפרה של כללי שמירת מרחק.

 עמדת היבדק וסע של קופ"ח לאומית. צילום: אורי גבאי

"מחמאות גדולות לעירייה שפעלה מהר אבל זה היה צריך להיעשות טיפה יותר מסודר" אמרה ל'דין וחשבון' אחת האימהות שהביאה את שני ילדיה להיבדק, "במדינה שבא אין גורם רשמי שלוקח את האחריות בצורה מסודרת, העירייה פעלה בצורה מהירה ומדהימה, כנראה שאם עיריית שדרות לא הייתה פועלת מהר גם לא היו מתבצעות בדיקות כבר היום" הודה נציג משרד הבריאות שהגיע לשטח.

בתוך כך, מי שביקשו לקחת את האחריות הן קופות החולים 'כללית', 'מכבי' ו'לאומית' שנענו מיד לקריאת העירייה. מה שכן, ההתארגנות שלהם לוקה בחסר משום שהם לקחו אחריות על זימון התלמידים במקום להשאיר את העבודה לעירייה שהבהירה כי היא מוכנה לכך. "תחילה הודיעו קופות החולים שהם לוקחים אחריות מלאה על האירוע רק כאשר הבינו שהיענות גדולה וחייב לעשות סדר העבירו אלינו את האחריות" הסבירו בעיריית שדרות.

סמוך לשעה 17:00 כשהעומס במתחם גדל ורבים מהממתינים לא שמרו על הנחיות המרחק החליט ראש העיר אלון דוידי לקחת פיקוד וביקש להציב כיסאות ואף הרחיק את התושבים. "אם לא תקפידו על שמירת מרחק אני אעצור את הבדיקות" הבהיר דוידי.

 ראש העיר דוידי עם אנשי לשכתו חן מרדכי ורונן גבאי שהתגייסו למבצע. צילום: אורי גבאי

בשיחה עם 'דין וחשבון' הוא סיפר על ההתארגנות. "למעשה מהרגע שקיבלנו את ההודעה בבוקר החלטנו לפעול ולא לחכות לאף גורם, לשמחתנו קופות החולים נענו ופעלו בצורה יוצאת מהכלל. אנחנו פועלים מהר כדי למנוע המשך הדבקה. חייבים להקפיד על ההנחיות".

צילום מהאוויר: שי חיון "הצלם הנודד"

לכתבה הבאה:

הסוף לתעלומת המים? שדרות עוברת למדי מים חכמים

לכל תושב תהיה גישה מהטלפון הנייד למונה המים שלו וכך יהיה ניתן לשלוט ולבקר את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.