יום שלישי , 11 אוגוסט 2020
קארין מתוך קולקציית האביב שלה. צילום: אמנון ארד

צניעות בסטייל

חצי שנה אחרי שכיכבה על המסכים שלכם עם בעלה אריאל במרוץ למיליון, קארין חורי-קליינברג משדרות תרגמה את החשיפה הגדולה כדי להפוך ברשת לסוג של אייקון אופנה במגזר הדתי עם עסק למטפחות שיער. בראיון מיוחד היא גם מספרת  על קריירת ההוראה שהחלה בבי"ס שבו למדה ונזכרת ברגע אחד מתסכל שהאולפנה שבה למדה אסרה עליה להשתתף בתחרות שירה. "אני הכי שמחה שאת אותה קארין הבאתי לתוכנית בפריים טיים והראיתי שאפשר לעשות דברים בצורה צנועה ואותנטית".

הכל כבר היה מוכן לקראת הטיסה לחופשה זוגית בתאילנד אבל וירוס הקורונה ביטל לקארין ואריאל כמו לכל העולם, את כל התוכניות והם נאלצו כך מסתבר בפעם השנייה לוותר לעת עתה על החלום התאילנדי. "עברה עליי ברמה האישית חצי שנה לא פשוטה בכלל ואני ואריאל החלטנו שיעשה לנו טוב אם ניקח פסק זמן של חודש שלם ונוציא לפועל את החופשה שתכננו אחרי החתונה" משתפת קארין חורי קליינברג שכיכבה עם בעלה על המסך של כולנו ב-2019.

הספקתם לטייל בחצי עולם, לא הספיק לכם?

"חח כן אה… זה בדיוק מה שאמרו לנו חברים ובני משפחה אבל למען האמת מה שאולי היה נראה לכולם מבעד למסך אנחנו לא טיילנו, השתתפנו במרוץ עם לוח זמנים מטורף, בסוף כל יום חזרנו שפוכים למנוחה ויום למחרת יצאנו לעוד יום מאתגר, טסנו בין מדינות למדינות כך שלא ממש טיילנו אבל כן זו הייתה חוויה מטורפת ומרגשת. אגב, זו הפעם השנייה שאנחנו מדברים על לטייל בתאילנד, פעם ראשונה סיפרנו לכולם שאנחנו נוסעים לירח דבש בתאילנד אבל בעצם נסענו להשתתף בתוכנית טלוויזיה, אחרי שזה נגמר אמרנו שאנחנו חייבים להגיע לתאילנד אבל לטיול מלא בלי מרוץ נגד הזמן".

 קארין ואריאל במירוץ למיליון. צילום: יח"צ רשת

אם בני הזוג משדרות מוכרים לכם כנראה שנמניתם בין הצופים האדוקים של הריאליטי הכי צבעוני של רשת 13 'המרוץ למיליון' שהסתיימה בסוף ספטמבר האחרון בגמר דרמטי שבו נטלו חלק והיו רחוקים מרחק פסיעה מהזכייה במקום הראשון עם בונוס נאה של מיליון שקלים.  "ברור שהייתה תחושת החמצה אבל זה מזמן מאחורינו, לקחנו חלק בחוויה מדהימה ואני מודה לקב"ה על הכל, גם על זה שלא זכינו בתחרות".

שיעור בצניעות בפריים טיים

מהר מאוד קארין ואריאל נכנסו אל לב הצופים בעיקר בזכות האהבה הגדולה ביניהם ושמחת החיים, באופן טבעי בשל אורח חייהם הם נכנסו למשבצת "הזוג הדתי" הגדרה שהם לא ממש התלהבו ממנה. הטיב להסביר זאת אריאל בראיון קודם ל'דין וחשבון', "אנחנו לא אוהבים להיכנס למשבצות, אנחנו דתיים וזה מרכיב חשוב בחיים שלנו אבל זה לא הכל. אנחנו קארין ואריאל".

העניין הדתי העמיד בעבר ומעמיד את קארין חורי-קליינברג לא אחת תחת עיניים בוחנות, כך היה כאשר השתתפה בתוכנית טלוויזיה בפריים טיים והפגינה זוגיות דביקה בצורה אותנטית אך צנועה שגורמת לאנשים רבים להתחבר לטיקט הדתי בצורה כייפית ופחות קיצונית ("אנחנו מאוד פתוחים ואותנטיים, ואנשים נהנים לראות את זה על המסך. בתוכניות ריאליטי לרוב רואים דברים לא נעימים ופרובוקטיביים), כך היה כאשר לקחה חלק בתיאטרון הקהילתי והשתתפה בהצגות עם קהל מעורב, כך היה כאשר עלתה בחגיגות העצמאות לבצע דואט עם עדן בן זקן וכך היה כאשר השיקה קולקציית מטפחות ראש מודרנית וצנועה (על העסק הזה בהרחבה בהמשך). "אני גדלתי בבית דתי, כל חיי אני באורח חיים דתי, אני אוהבת את זה ומאמינה אמונה שלמה בקב"ה אבל בוחרת באורח חיים מתון ופחות מתחברת לקיצוניות, לכל קיצוניות שהיא בחיים".

זה מחזיר אותי 9 שנים אחורה, 2 תלמידות לא הורשו להשתתף בתחרות מוסיקלית, אולי הסממן הבולט של העיר מלבד הקסאמים. אחת התלמידות הייתה את?

"וואו, מדהים שאתה זוכר את זה.  נכון שעברו מאז הרבה שנים  אבל עדיין זוכרת את האכזבה  הגדולה. הייתי תלמידת כיתה יא' באולפנה, יצאתי למסעדה עם המחנכת שלי והיא אמרה לי "קארין אני יודעת שאת משתתפת בתחרות ואת תצטרכי לבחור. לא תוכלי להמשיך ללמוד בבית הספר אם תשתתפי בתחרות". אמרתי לה בקול רם "מה?, אני בשוק", אגב זאת מחנכת שמאוד מאוד אהבתי. אמרתי לה למה אתם מונעים ממני את החלום שלי? למה זה מפריע לכם שאני שרה?. בתור נערה לקחתי את זה מאוד קשה, מאוד התבאסתי כי אני מאוד אוהבת לשיר, זה חלק ממני".

עברו הרבה שנים מאז, היום את מבינה את המקום של בי"ס?

"גם אז הבנתי את המקום של האולפנה אבל לא הסכמתי כי לא ראיתי בזה פסול שנערה משתתפת בתחרות שירה, כמו שאני לא רואה בזה פסול גם היום. זה לא משהו לא מכבד או חלילה לא צנוע, אפילו ההיפך. אנחנו נמצאים היום בעולם מודרני שכולם נחשפים אליו, מי שגדל בבית דתי עם ערכים זה לא אמור לשנות אותו, הנה עובדה זה לא שינה אותי, אני אותה קארין.  אני הכי שמחה שאת אותה קארין הבאתי לתוכנית מטורפת בפריים טיים והראיתי שאפשר לעשות דברים בצורה צנועה ואותנטית".

אגב, כמדומני גם עלית לשיר עם עדן בן זקן?

"תיכף נגיע למה עברתי בשביל הדואט הזה אבל עוד קודם אתה יודע איפה הרגשתי תחושת ניצחון?  זה שעמדתי בטקס יום הזיכרון בשדרות, זה היה החלום שלי בתור ילדה לעלות לשיר. עליתי לשיר עם לבוש צנוע ושרתי מכל הלב וזה היה כל כך מרגש ואתה בא ואומר הנה בחורה עם כיסוי ראש יכולה לעמוד ולשיר בצורה הכי צנועה ואין בעיה. בסופו של דבר זה בחירה שלי. אותו דבר היה כאשר עליתי לשיר דואט עם עדן בן זקן, על הבמה מול אלפים עם כיסוי ראש מה רע בזה להציג מול קהל גדול צניעות? . אגב לשיר עם עדן התכוננתי לשיר אחר ואז אני באה והמנהל שלה אומר לי שהיא לא שרה את זה בהופעות. התארגנתי מהר על שיר אחר, אמרתי אין מצב שאני נותנת לזה לחמוק, לשמחתי המנהל שלה הסכים והיא הייתה הכי מדהימה שיש והגשימה לי חלום".

 שרה דואט עם עדן בן זקן. "הגשמת חלום". צילום: יוני בביאן

לא מעט טענות עלו בשנים האחרונות בנושא שירת נשים, מה עמדתך?

"יש למטבע שני צדדים. מצד אחד, נחשפתי פעם לסיפור של צעירה משדרות שהיא מתחה ביקורת על תנועות נוער שעשו כביכול הדרת נשים שלא אפשרו  לה לשיר. אני כעסתי על הסיפור כי זה לא היה נכון בעיני להציג רק צד אחד. הנושא הזה של שירת נשים בעולם צריך להבין אותו בכמה נקודות, קודם כל יש את הנקודה של ההלכה, ההלכה אמרה זה מה שכתוב. אם אתה אדם דתי תזכור שיש לך את ההלכה. כאדם דתי אתה מחויב לקיים את הכל אבל אתה בסופו של יום בוחר מה דרך החיים שלך. דבר נוסף, תנועות נוער שלא יכולות בגלל מה שהם מייצגים, אם הם מאמינים בשירת נשים זה לא ממקום שהם פוסלים את האישה, זה אומר שהם מוציאים את עצמם מלשמוע את האישה שזה בסדר גמור. אם גבר בוחר לא לשמוע שירת נשים זה בסדר וצריך לכבד את זה. מצד שני אם נשים רוצות לשיר לתפיסתי זה עניין שלהן וצריך לכבד את רצונן".

מה את חושבת על מהומת הרב פירר. נזכיר, ערב מחווה לכבודו ולכבוד עמותת עזרה למרפא, בתוכנית האומנותית ללא נשים?

"הציגו את זה בצורה זוועתית והייתי נגד איך שהציגו את זה. כל כך לא הגיוני שבנאדם שיש לו כל כך הרבה כוונות טובות אבל רק כוונות טובות בחר רק גברים להופעה  שנועדה לכבודו, הוא כאדם דתי מאמין לא יכול לשמוע שירת נשים וזה זכותו. מכאן ועד להחרים אותו ולזעוק להדרת נשים זה מוגזם. מה עם הבחירה שלו לא לשמוע שירת נשים. בסופו של דבר הערב הזה בוטל ולשמחתי הצליחו לגייס אפילו יותר תרומות".

רוצה להיות מורה לקולנוע

וירוס הקורונה ביטל לקארין ואריאל את החופשה החלומית בתאילנד אבל גם איים לשבש לקארין את העסק האינטרנטי למכירת מטפחות ראש לנשים דתיות.  תזכורת למה שפרסמנו בגיליון הקודם ב'דין וחשבון': "מיום ליום זה החמיר ופתאום אני מוצאת את עצמי עוקבת כל יום אחרי ההנחיות החדשות כדי לראות מתי אני אוכל לקיים את הצילומים לקולקציה החדשה של העסק ואז אני מגלה שאין לי מי שיצלם את הפרויקט  כי כולם בצדק חוששים מהקורונה" ציינה קארין.  "כשאני מנסה בכל דרך אפשרית להוציא אליכן את הקולקציה אבל בורא עולם מחליט לשים עוד קצת ועוד קצת קשיים. ברור לי שהוא עושה את זה כדי שאני אכתוב לכן ואנסה להראות לכן שהכל אפשרי ושאני אלחם עד שאשיג את מבוקשי כי כזאת אני – לוחמת" שיתפה את עוקביה הרבים, "יש עוד עיכובים עם נושא המשלוחים וסיפור ארוך עם כל הצלמים שהיו צריכים לצלם את הקולקציה הזאת – וזה כמובן לא יקרה!".

מי שקרא על האכזבה שלה הוא הצלם אמנון ארד מנתיבות שהחליט להירתם לטובת המשימה. "למרות שהוא לא מצלם בימים אלו הוא החליט לעלות לי חיוך ולעזור לי להוציא את הקולקציה החדשה אליכן ברמה הכי גבוהה שיש כדי שלא יהיה לי הפסד חס וחלילה".

התוצאה, אם אתם שואלים יצאה מושלמת וכמובן איך לא באווירה ימי הקורונה. לסט הצילומים ביער שרשרת היא התייצבה עם קולקציית המטפחות אביב 2020, מסכה וגם בירה קורונה. "אין ספק שזאת תקופה לא קלה למי שמנהל עסק, המזל שלי שכל ההזמנות מבוצעות דרך האתר שלי ונשלחות בדואר. הדאגה שלי הייתה שהקולקציה שלי תגיע לציבור הנשים ובזכות הצלם שהתגייס היה לי גם מה להעלות לאתר".

איך הגעת בכלל לפתוח עסק למטפחות?

"הכל התחיל בעצם כשהתחתנתי, אז כאישה נשואה הבנתי כמה אני מכורה לתחום הזה, הבנתי גם שאני מוציאה הרבה מאוד כסף בחודש על רכישת מטפחות כדי להתאים כל מטפחת לבגדים. החלטתי לפתוח עסק עם מחירים מאוד נגישים, אם למשל מטפחת שעולה 300 שקלים אצלי אתה יכול למצוא ב-150 ואפילו ב-65 שקלים, בעצם כל המטרה שלי להביא סטייל חדש במחיר לכל כיס. בהתחלה זה היה דרך הווטסאפ עד שהקמתי אתר אינטרנט מסודר ונוח לביצוע הזמנה".

 מתוך צילומי קמפיין מטפחות הראש דגמי אביב 2020. צילום: אמנון ארד

כמה החשיפה הגדולה עזרה להתרוממות העסק?

"אני לא אשקר החשיפה הגדולה הביאה קהל גדול גם של נשים דתיות מכל הארץ ולכן גם הקמתי את העסק "כתר" למכירה אינטרנטית. אגב, אני חייבת לשתף שדווקא בשדרות עיר שנולדתי וגדלתי ואני הכי מרגישה שייכת אני לא מקבלת פרגון גדול, כמעט כל ההזמנות מחוץ לעיר וזה קצת צורם, יש בעיר קהילה גדולה של נשים דתיות וזה קצת מפתיע אותי".

 מתוך צילומי קמפיין מטפחות הראש דגמי אביב 2020. צילום: אמנון ארד

יש סיבה לכך? אולי לא רואים בך מספיק דתייה ולא חלילה שאני מפקפק בך?

"אני לא יודעת להסביר את זה כי באופן כללי אני כן מקבלת פרגון גדול והרגשתי את זה במהלך המרוץ למיליון בעוצמות מטורפות אבל בכל הקשור להזמנות של נשים דתיות וכמעט ואין הזמנות מכאן. אני לא יודעת לומר אם יש סטיגמה שאני לא דתייה מספיק. מה שכן, פעם אחת, כתבתי בקבוצה של נשים משדרות שיש קולקציה חדשה ואשמח לפרגון כי אין לי לקוחות משדרות ואולי הפעם זה יקרה. אז מישהי כתבה "אני חושבת שכל הנשים הנשואות משדרות הולכות עם כיסוי מלא ואת מוכרת מטפחות של חצי כיסוי", הבנתי שנוצרה סטיגמה מסוימת מבלי להיכנס אפילו לאתר ולראות שכל המטפחות בשביל כיסוי ראש מלא וזה חבל לי. השבוע אפילו העליתי סרטון הסבר אני מקווה שמשהו ישתנה בעתיד".

 מתוך צילומי קמפיין מטפחות הראש דגמי אביב 2020. צילום: אמנון ארד

איך את מסביר את השינוי המדהים שעובר תחום האופנה בקרב נשים דתיות?

"היום אישה, בייחוד דתייה כבר לא שמה עליה בבוקר מטפחת שחורה ויוצאת החוצה. אנחנו כבר ב-2020 ונשים דתיות הן חלק מהשינוי שמתחולל באופנה, הן מביאות המון סטייל וקלאס וכמובן צניעות מודרנית. אני עוקבת אחרי לא מעט נשים חרדיות שמובילות אופנה וזה כייף גדול. אני יכול לספר לך שהרבה מהעוקבות שלי בפייסבוק מפרגנות שאני מצליחה להראות להם בגדים שהם צנועים עם המון שיק וסטייל, כמובן כל אחת ברמת הצניעות שלה. אגב, חברות אופנה גדולות כבר מתאימות בגדים למגזר ומאפשרות למשל למכור פריטים עם תוספות כדי להפוך את הבגד לצנוע וזה מקסים בעיניי. כולם לשמחתי מתחילים להבין את העובדה שבגד לא חייב להיות חשוף כדי להיות יפה וזה משנה לדעתי את עולם האופנה".

 מתוך צילומי קמפיין מטפחות הראש דגמי אביב 2020. צילום: אמנון ארד

בכלל לפי תמונות וסרטונים שאת מעלה יש לך אהבה גדולה לאופנה, לא חושבת להתרחב מעבר?

"יש לי אהבה גדולה לאופנה. כשאת מתעוררת בבוקר את צריכה לדעת לשלב מטפחת לחולצה או שמלה זה משהו שאני אוהבת לעשות מדי יום כשאני עושה התאמות. מעבר לזה אני לא יודעת אם אני רוצה להתרחב מעבר לעסק של מטפחות משום שאני רוצה להתעסק בתחום עיקרי אחר בחיים, זה תמיד יהיה קיים אבל יש לי עוד שאיפות".

 מתוך צילומי קמפיין מטפחות הראש דגמי אביב 2020. צילום: אמנון ארד

אם תהיתם מה התחום שהיא משקיעה בו אז בין החתונה להשתתפות במרוץ למיליון הספיקה חורי-קלינברג ללמוד לתואר ראשון בחינוך ומתחילת השנה הנוכחית היא החלה את שלב ההתלמדות שלה בבית הספר תורני מדעי שבו למדה. "אין יותר מרגש לחזור לבית הספר שבו למדתי ולהיות חלק מצוות הוראה של מי שהייתה המנהלת שלי דינה חורי הכי מדהימה בעולם" היא מספרת. "למעשה למדתי חינוך מיוחד וספרות. כשהגעתי לבית הספר בפעם הראשונה לא האמנתי כשגיליתי כמה הילדים עקבו אחרי התוכנית אז כן הייתי צריכה לעשות את המעבר הזה עם התלמידים בין להיות "סלב" של התלמידים ובין להיות המורה".

באיזה תחום תרצי לעסוק בהוראה?

"תראה אומנם למדתי חינוך מיוחד ותחום הספרות אבל הגעתי כבר למסקנה שאני כנראה אעשה הסבה. כשהייתי תלמידת אולפנה בצביה בשדות נגב הייתה מגמת קולנוע ומרגישה מאוד מחוברת לזה לכן אשאר בהוראה אבל אעשה הסבה לקולנוע, זה יותר מעניין בעיניי. אגב, חבל לי שבשדרות יש המון מקצועות שאפשר ללמוד ולא לומדים אותם. לדעתי מעבר למקצועות המרכזיים תנ"ך והיסטוריה, חשוב להכניס גם מקצועות כמו קולנוע, תקשורת ועוד".

לצפייה ורכישת קולקציית אביב 2020 לחצו >>>

 

 

לכתבה הבאה:

בשורה לעיר שדרות לקראת פתיחת שנת הלימודים

לקראת פתיחת שנת הלימודים וההיערכות ללמידה מרחוק: קבוצת פרטנר מחברת את העיר שדרות לתשתית הסיבים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.