צילום אווירי: עולם ומלואו של שירותים מקצועיים

צילום אווירי הוא לא רק תחביב שהולך ונהיה פופולרי יותר ויותר בקרב מטיסי רחפנים חובבניים, כי אם שיטת צילום אפקטיבית שלוקחת חלק במגוון רחב של תשדירים שיווקיים. מרביתנו יכולים לזהות את האפקט של הצילום האווירי דרך פרסומות לשיווק נכסי נדל"ן, פרויקטים אדריכליים, פארקים לילדים, אטרקציות תיירותיות וכיוצא בכך.

מה שפחות ידוע, הוא השימוש הניכר שנעשה בצילום אווירי עבור צרכים מקצועיים שונים, ולא אחת תרומתו להתהוותם וניהולם של פרויקטים ומבצעים היא אף הכרחית.

מהו צילום אווירי?

מדובר בצילום ממעוף הציפור. בעבר השימוש היה אך ורק לצרכים מקצועיים שכן היה צורך בשכירת מסוק וצוות מוטס. כיום הצילום האווירי שייך הן לחובבי צילום והן לצלמים מקצועיים המספקים את שירותיהם עבור תשדירים שיווקיים, תיעוד פרויקטים ועיסוקים מנהליים נוספים.

בזכות טכנולוגיית הרחפנים, התחום הפך לנגיש יותר ויותר, וצלמים מקצועיים מציעים את שירותיהם וזאת כדי לאפשר תיעוד מדויק ברזולוציות גבוהות ותוך שימת לב לפרטים הקטנים. בתשדירים שיווקיים מובן לנו מדוע יש צורך בצילום מקצועי, אולם מעבר לא? הנה מספר דוגמאות שכדאי להכיר.

תיעוד פרויקטים הנדסיים

בין השימושים הנפוצים בצילום אווירי ניתן לציין תיעוד ומעקב אחר פרויקטים הנדרשים לפיקוחם של מנהלי השטח ומקבלי ההחלטות הבכירים. ניתן לראות דוגמאות נפוצות לכך דוגמת כיכר דיזנגוף שהתחדשה אך לאחרונה וחזרה לימי הזוהר שלה טרם העלאת המפלס שלה מעלה.

כמו כן, שימוש ברחפנים לצורכי תיעוד פרויקטים הנדסיים ניכר באתרי בנייה של מגדלים ומבנים רבי קומות, בהם יש לבחון את המבנה על כל היקפיו.

צלמים מקצועיים נשכרים לצורך מתן שירות זה, וזאת כדי להבטיח תיעוד מדויק וברזולוציית צילום גבוהה וייחודית.

תיעוד תוואי השטח

הכירו תחום נוסף וחשוב לא פחות – גיאודזיה, ענף העוסק במיפוי והתוויה של השטח. שימוש זה נפוץ בקרב חברות בנייה ופיתוח תשתיות לצורכי הכנה מוקדמים עבור פרויקטים מורכבים.

כחלק מהתפתחותו של התחום, צלמים מקצועיים רבים העוסקים בצילום אווירי, מספקים גם שירותי צילום ותיעוד גיאודזיים עבור רשויות מוניציפליות, גורמים ממשלתיים, גורמי ביטחון וגורמים צבאיים, חברות הנדסה בנייה ועוד.

תיעוד אירועים

צלמים אוויריים יכולים להידרש למגוון פרויקטים הדורשים תפעול חי של הרחפן. דוגמה קלאסית לכך ניתן למצוא באירועי תרבות שונים או מופעים מוזיקליים בהם צלם מקצועי מתעד את המאורע ומשדר זאת על גבי אקרן גדול.

דוגמאות נוספות לכך ניתן באירועים תקשורתיים בהם נדרש תיעוד של האירוע המצולם בתשדיר חי עבור הקהל הצופה בשידור.

About נטע בלחנס

Check Also

הכירו את הטריפלים המשתלמים ביותר

הגיע הזמן שתמצאו את חבילת הטריפל המשתלמת והמתאימה ביותר עבורכם חבילת טריפל היא למעשה חבילה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.