יום שלישי , 26 מאי 2020

עלייה של 10% בתלמידים הניגשים ל-5 יחידות במתמטיקה בשדרות

עלייה משמעותית של 10.5% באחוז תלמידי שדרות שלומדים 5 יחידות במתמטיקה. ראש העיר, אלון דוידי: "נמשיך להציב לעצמנו מטרות ולהשיגן, נמשיך להשקיע בחינוך ילדינו, דור העתיד של העיר".

אם בעבר המדד לרמת הלימודים היה אחוז הזכאות לבגרות, היום שם המשחק הוא מצוינות בבגרות, כמו 5 יחידות במתמטיקה ו-5 יחידות באנגלית. השבוע פורסמה מפת המצוינות במתמטיקה ביישובים שונים בארץ. מהנתונים של עיריית שדרות עולה, כי העיר שדרות עלתה ב-4 שנים ב-10.5% בכמות הלומדים 5 יחידות מתמטיקה – מ-4.5% ב-2015 ל-15% ב-2019. היעד לעוד 3 שנים הוא 23-25%.

נתון מעודד זה, מראה שההשקעה של מערכת החינוך בשדרות בתחום המתמטיקה מניב פירות. הן בתוכנית המצוינות 'קידומטיקה', שהיא תוכנית יחידה מסוגה בארץ, והוקמה במטרה לתת מענה לצרכים של אותם ילדים המתעניינים במתמטיקה, לפתח ולהעמיק את רמת חשיבתם,  להרחיב אפיקים בתחום המתמטי ואת כישוריהם היצירתיים. יש לאתר, מוקדם ככל האפשר, את כישרונות הצעירים ולהוביל אותם להישגים ולהשתלבות במדע המודרני.

כמו כן, בכל שנה מתקיים מרתון המתמטיקה למסיימי כיתות ו' מכל בתי הספר בעיר. מדובר בתוכנית תגבור מסיבית לסיוע במקצועות המתמטיקה והכנה לקראת חטיבת הביניים ומסייעת לצמצם פערים ולהגיע לכיתות ז' ברמה גבוהה מאוד.

כאמור, עד היום, אחוז הזכאות לבגרות היה הגורם המשמעותי במדד ההצלחה בחינוך בערים השונות בישראל. בשנים האחרונות, איכות תעודת הבגרות חשובה יותר – ובמרכזה חמש היחידות במתמטיקה. הישגים גבוהים במקצוע הריאלי מהווים כרטיס כניסה ליחידות צבאיות נחשקות כמו 8200, ובהמשך מקלים על הקבלה לפקולטות מבוקשות באקדמיה.

ראש העיר, אלון דוידי: "הנתונים הללו מאששים את העובדה כי בשדרות ישנה מערכת חינוך מצוינת. ללא ספק, התברכנו באנשי הוראה הטובים ביותר, המביאים תוצאות חסרות תקדים ומקדמים את מערכת החינוך העירונית להצלחות שלא היו בעיר מיום הקמתה".

סגן ראש העיר, אלעד קלימי: "החזון שמוביל אותנו בהכנסת תוכנית רחבה ומקיפה לקידום ההישגים במקצועות ה- STEM (מקצועות המדעים וההייטק) והמתמטיקה  לבתי הספר, התגבש מתוך השאיפה לחשוף את כלל תלמידי העיר דרך המערכת החינוכית לתחומים מתקדמים. באופן זה, נוצרת הזדמנות שווה לכל ילד, למצות את הפוטנציאל האישי להצטיינות".

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד נהגת מאופקים שדרסה למוות את ניקול קבסה

הנהגת מואשמת בגרימת מוות ברשלנות לאחר שלא הבחינה בקבסה ז"ל חוצה מעבר חציה בתאונה קשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.