שבת , 15 אוגוסט 2020
מתחם הקורונה שהוקם בחודש יוני בשדרות. צילום: אורי גבאי

עד כה: 7 חולים חדשים בשדרות

מאז התפרצות התחלואה בסוף השבוע שעבר במפעל אוסם ובתחילת השבוע בתיכון גוטוירט נרשמה עליה בשדרות. הערכה היא שהמספר ימשיך לעלות כשיגיעו כל תוצאות הבדיקה של התלמידים. בינתיים עשרות תלמידים קיבלו תוצאה שלילית.

משרד הבריאות מפרסם את נתוני התחלואה ברשויות המקומיות ועיניים רבות נשואות לתוצאות בשדרות לאחר שביום שלישי האחרון נערכו בדיקות המוניות בתיכון גוטוירט למאות תלמידים וצוותי הוראה. בקופות החולים דיווחו כי ההיענות הייתה באחוזים גבוהים ועל פי הידוע מספר קטן של תלמידים טרם נבדק שכן ישנם אשר טוענים כי לא שהו כלל בבית הספר גם לפני חג השבועות וגם אחריו. למרות זאת, הם נדרשו להתייצב לבדיקות למען הסר ספק.

כאמור, אחרי שבטבלה של תחילת השבוע התגלה חולה אחד מאומת, תושב שדרות שנדבק בעת שהיה במשמרת במפעל 'אוסם',  דיווחו במפעל כי שני עובדים נוספים נדבקו, מהר מאוד התברר כי אחד החולים הדביק את אחד מילדיו ששהה בבית הספר, חשוב להדגיש התלמיד המדביק לא ידע עדיין שבן משפחתו נדבק, מהרגע שהידע על כך נשמע להנחיות ונכנס לבידוד, אלא שמספר תלמידים דיווחו על תסמינים ומכאן הדרך הייתה קצרה לסגירת בית הספר ולביצוע הבדיקות ההמוניות.

 הבדיקות שבוצעו בשדרות ביום שלישי. צילום: אורי גבאי

בתוך כך, בטבלה החדשה של משרד הבריאות נרשמה עוד עלייה כש-6 חולים נוספים תושבי שדרות נדבקו ובסך הכל 7 חולים חדשים בשבוע האחרון. נציין כי תלמידים רבים כבר נושמים לרווחה לאחר שהגיעו תוצאות שליליות מהבדיקה שביצעו במתחם הקורונה ליד תיכון גוטוירט. הערכה היא שהמספר עוד צפוי להעלות בתחילת השבוע הבא אבל על פניו הצעד שנקטו עיריית שדרות ומשרד הבריאות והקמה מהירה של מתחם הקורונה מנעה התפשטות המונית גדולה בהרבה, כך או כך, כולם יהיו חייבים להמשיך להקפיד על שמירת מרחק ועטיית מסיכות.

לכתבה הבאה:

בלון גרם לדליקה גדולה בשדות נגב: תושבים של אחד הישובים פונו מבתיהם

גגהתקפת בלוני הנפץ לעבר ישובי העוטף נמשכה וגורמת לעוד ועוד דליקות נרחבות. בשדות נגב נחת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.