יום שני , 25 מאי 2020

"סיירת הקורונה" של שדרות

התגייסות המונית של עובדי עיריית שדרות ושלוחותיה יחד עם עשרות מתנדבים ובהם בני נוער הובילה השבוע לחלוקה של מאות סלי מזון לאוכלוסיית הקשישים בעיר. ראש העיר, אלון דוידי: "אני גאה להיות ראש עיר שאלה תושביה ואלה עובדי העירייה שלה".

השבוע השני של סיירת המתנדבים העירונית שהוקמה לאור מגפת הקורונה, או בקיצור "סיירת הקורונה", מגיע לסיומו. העיר שדרות, שערוכה למצבי חירום ויודעת לנהל משברים במיומנות ובמקצועיות, עושה זאת גם הפעם.

כשמכלול משאבי קהילה של עיריית שדרות, המורכב מעובדי אגף נוער וצעירים והמתנ"ס העירוני, האמון על מערך המתנדבים בעתות חירום, החל לגייס מתנדבים לסיירת הקורונה, עלו בו חששות רבים שאנשים רבים יחששו להירתם למשימה, לצאת מהבית ובמובן מסוים לחשוף עצמם לסכנת הידבקות או בידוד. אבל קהילת שדרות הוכיחה את עצמה גם הפעם ובזמן מועט התגייסו למעלה מ-200 מתנדבים, בקבוצות וביחידים, והחלו לפעול. הרוב המוחלט של המתנדבים הם מגילאי 18+ לאור העובדה שעד השבוע אסור היה להפעיל בני נוער אך בהמשך השבוע גם הם הצטרפו להתנדבות.

בין המתנדבים ניתן לראות חברי קהילות צעירות, סטודנטים ונערים שאליהם מצטרפים מידי יום לפעילות עובדי העירייה על שלל אגפיה, כולל נבחרי ציבור, בהם סגן ראש העיר, אלעד קלימי, מנהלים בכירים בעירייה ואפילו ראש העיר, אלון דוידי, שהצטרף לפעילות ביום שלישי השבוע.

הפעילות כללה, בין השאר, קניות עד פתח הבית ל-26 קשישים, מבודדים ובעלי מגבלה, 23 קשישים קיבלו את התרופות שלהם בלי לצאת מהבית ולסכן את עצמם, 132 משפחות רווחה בסיכון קיבלו ערכות יצירה מיוחדות לימים האלה, 13 משפחות מבודדים או בעלות מגבלה קיבלו את ערכות היצירה של המתנ״ס עד לבית, מאות מנות חמות חולקו לאוכלוסיית הגיל השלישי, חולת קורונה מהעיר שמשפחתה בבידוד קיבלה חבילה לבית החולים בו אושפזה.

ראש העיר, אלון דוידי: "דווקא בימים אלו אנחנו צריכים להיות עוד יותר ערניים ולדאוג לאוכלוסייה המבוגרת והחלשה מסביבנו. על כן, אנו פועלים בימים האחרונים לחלוקת אוכל לקשישים, לחלוקת ערכות למבודדי בית, ערכות לילדים בסיכון, ערכות פנאי וצביעה ועוד פעילויות רבות.
יחד בערבות הדדית ובאחריות עירונית ואישית נעבור גם את זה. זה הזמן להודות לעובדי אגף הרווחה שעושים לילות כימים על מנת לדאוג לכל האוכלוסיות שמטופלים תחתיהם, קשישים, נכים, ילדים בסיכון ועוד. לעובדי העירייה המסורים מכל האגפים, לעובדי המתנ"ס, לעובדי מרכז הצעירים העירוני, לעובדי האגף לשירות לתושב, המוקד העירוני והמשל"תים ולכל המתנדבים המדהימים".

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד נהגת מאופקים שדרסה למוות את ניקול קבסה

הנהגת מואשמת בגרימת מוות ברשלנות לאחר שלא הבחינה בקבסה ז"ל חוצה מעבר חציה בתאונה קשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.