יום שלישי , 14 יולי 2020
תלמידי נתיבות מובילים בפעילות חברתית. צילום: באדיבות נתיבים

נתיבות ממשיכה להוביל בזכאות לתעודת בגרות חברתית

בטקס רב רושם התקיים עם מסיימי כיתות י"ב במסגרתו קיבלו התלמידים תעודת בגרות חברתית, כאשר נתיבות המשיכה להוביל במקום הראשון ברמה הארצית בזכאות בגרות חברתית

בשבוע שעבר התקיימו בתיכונים בעיר ועדות זכאות לתעודת בגרות חברתית של משרד החינוך במעמד מפקחת המשרד, מינהל החינוך, צוותי בתי הספר ואגף הנוער. הועדות התקיימו במקצועיות ובשיתוף הצוותים החינוכיים בצירים החברתיים והפדגוגיים, בהן שיתפו התלמידים על העשייה, השילוב עם מצוינות לימודית והשאיפות הגבוהות לאחר סיום הלימודים. במסגרת הועדה חולקו תעודות לתלמידי כיתות י"ב המצטיינים במעורבות חברתית על שלוש שנים של עשייה משמעותית למען הקהילה.

השנה, למרות אתגרי הקורונה ומגבלותיה, אחוז הזכאים לבגרות חברתית נשאר במגמת עלייה משמעותית בקרב בני הנוער בנתיבות. לאחרונה פורסמו נתוני הזכאות הארצית לתעודת הבגרות החברתית לשנת תשע"ט, כאשר נתיבות הייתה עם הנתון הגבוה בארץ – 84% זכאות, כאשר נתיבות הייתה הרשות הראשונה שהכניסה לתיכונים את תעודת הבגרות החברתית במשרד החינוך.

בשנים האחרונות עיריית נתיבות, מינהל החינוך, נתיבים ואגף הנוער החליטו לתת דגש לתחום המעורבות החברתית ברמה עירונית, והתוצאות היו בהתאם. לפני כ-3 שנים נתיבות עמדה על 54% זכאות עירונית, ובשנה שעברה כאמור, הגיעה נתיבות לנתון המרשים של 84%.

 הענקת תעודה חברתית לתלמידים מנתיבות. צילום: באדיבות נתיבים

תעודת בגרות חברתית הינה החלטה של משרד החינוך להוסיף לתעודת הבגרות הרגילה גם תעודה לבגרות חברתית, במסגרתה, מתנדבים התלמידים (י'-יב') בקהילה 60 שעות מדי שנה.

מנהלת אגף הנוער בנתיבות, טל בן דרור: "העבודה המשותפת של החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי בנתיבות משתלמת, ומי שנהנה מכך הם בני הנוער בנתיבות שהגיעו להישגים לימודיים וחברתיים והפכו לשם דבר ברמה הארצית.
אני רוצה להודות לראש העירייה, יחיאל זוהר, על התמיכה והאמון בבני הנוער, לראש מנהל החינוך, אבי אלישע על העבודה והחזון המשותף, לצוות רכזי אגף הנוער, מנהלי התיכונים והצוותים החינוכיים על עבודתם המסורה, ואחרונים חביבים, לתלמידי כיתות י"ב על העשייה המרשימה, קיבלתם את התעודה בכבוד לאחר עבודה קשה. נאחל לכם הצלחה בהמשך הדרך כבוגרים שהופכים לשגרירים של נתיבות בכל מקום אליו תגיעו".

לכתבה הבאה:

הסוף לתעלומת המים? שדרות עוברת למדי מים חכמים

לכל תושב תהיה גישה מהטלפון הנייד למונה המים שלו וכך יהיה ניתן לשלוט ולבקר את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.