יום רביעי , 27 מאי 2020

נתיבות התעוררה לסגר ב-4 שכונות

בניסיון לעצור את המשך ההתפשטות של נגיף הקורונה לאחר עליה דרמטית של התחלואה החל הבוקר סגר על מספר שכונות שיימשך עד סוף השבוע. "בגלל חוסר אחריות של תושבים כולם צריכים לסבול" אומרים דיירים שהמתגוררים באזור הסגר.

זה היה באוויר מספר שבועות והתחושה הייתה שאפקט בני ברק עלו להגיע לנתיבות והחל מהבוקר משרד הבריאות הטיל עוצר על מספר שכונות בעיר. כזכור, זה התחיל בראשית אפריל עם עליה קלה ל-28 חולים אבל אז החלה מכפלה גדולה של חולים. ב-16.4 מספר החולים קפץ ל-47 ואז נדלקו נורות האזהרה בגלל שהיה מדובר בימים שאחרי ליל הסדר, ב-20.4 נרשמה קפיצה של 36% בשלושה ימים ומספר החולים זינק ל-67, ביום חמישי האחרון כשמספר החולים זינק כבר ל-83 וכעת לפי מספר לא רשמי כבר עומד על 90 הבינו במשרד הבריאות שאין מנוס- לפני כניסת שבת נפלה ההחלטה שהחלה להיות מיושמת הבוקר.

מאץ פרוץ משבר הקורונה סופג ראש העיר יחיאל זוהר שגם לא נראה בישיבות החירום האחרונות ביקורת על כך שהוא לא מדבר אל הציבור. בל נשכח שזוהר נמצא בקבוצת סיכון גבוהה ולכן הוא מחויב בהקפדה יתרה. בסוף השבוע האחרון הוא התראיין לראשונה בחדשות 12 שם הביע התנגדותו לסגר מלא. "אי אפשר לסגור עיר בת 40 אלף תושבים כאשר מדובר על 38 חולים שנמצאים בתוך העיר. החולים נמצאים ב-24 בתי אב זה אומר שהיה כדאי לאבטח את אותם בתים ולא להגיע לסגר". יש לציין כי מנות ני משרד הבריאות עולה כי קצב התחלואה בעיר נתיבות בשבוע החולף הוא כ-20 אחוזים כאשר שיעור התחלואה ביישוב זה הוא 227 חולים למאה אלף תושבים.

 יחיאל זוהר בראיון לחדשות 12.

כאמור, הבוקר החל הסגר על 4 שכונות, מדובר בשכונת נטעים הגדולה כולל רחובות שלום בונייך, גרשנוביץ וחזני, בילו, הרב צבאן, ברוש צאלה. ההחלטה נכנסה לתוקפה הבוקר בשעה 06:00 ותפוג ביום שישי, 1 במאי, בשעה 06:00. לפי ההחלטה, ללא תתאפשר כניסה ויציאה מהאזורים, אך תותר התנועה בתוך השכונה וכן תתאפשר כניסת שירותי רפואה חיוניים.

לכתבה הבאה:

ממ"ר לכיש הנכנס קיים פגישת עבודה עם ראש עיריית שדרות

ניצב-משנה רונן אבניאלי, שהחל לאחרונה בתפקידו כמפקד מרחב לכיש במשטרה, הגיע השבוע לפגישת עבודה עם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.