יום רביעי , 27 מאי 2020

נמשך הגידול במספר החולים בנתיבות- עליה של 36% בשלושה ימים

מנתונים שפרסם הבוקר משרד הבריאות הנתונים בנתיבות ממשיכים להטריד, כ-67 חולים מאומתים. באופקים עלה ל-43 מספר חולים, בשדרות 31.

משרד הבריאות ממשיך לעדכן כל שלושה ימים את נתוני החולים המאומתים ברשויות בישראל והעדכון הבוקר מבחינת העיר נתיבות ממשיך להטריד. בכלל, נדמה כי כל החששות שהיו לפני חג הפסח עם ההפרות הבוטות של מספר מוסדות דת בעיר ואף מחוצה לה מתחילות להתממש ובאות לידי ביטוי בקצב עליה גדול בעקומה של משרד הבריאות שם כבר מסמנים את העיר כמוקד תחלואה שיש להפנות אליו תשומת לב רבה.

כאמור, אם לפני שלושה ימים דיווחנו לכם כאן בשדרונט על כך שמספר החולים המאומתים קפץ מ-28 ל-47 חולים בתוך שבעה ימים הרי שהבוקר מפרסם משרד הבריאות על המשך מגמת העלייה באופן עוד יותר דרמטי. מספר החולים עלה כבר ל-67 מאומתים, מדובר בעליה של 36% בתוך שלושה ימים!, בניתוח של שבעה ימים מדובר בעליה של 97%. נציין כי עד כה החלימו 12 מהחולים, כמו כן בוצעו בעיר 879 בדיקות, שיעור התחלואה ל-100 אלף תושבים עומד על 183.5.

 טכנאית של הקורנע של כללית. צילום: עידו שפירא

בשל העלייה המטרידה בנתיבות הבוקר בנוסף לעמדה שהחלה להפעיל כללית שירותי בריאות, פתח מד"א מתחם היבדק וסע בחניית אצטדיון הכדורגל העירוני. נציין כי הניידת של כללית שפועלת עד יום חמישי בין השעות 16:00 ל-20:00 תיתן מענה ללקוחות הקופה.  ״אנחנו מפעילים את הקורונע ומנגישים את הבדיקות למטופלי כללית בנתיבות מתוך אחריות לבריאות התושבים וכדי לסייע ככל שניתן במניעת התפשטות הנגיף" ציינה חדווה אמונה, מנהלת מחוז דרום "אני מלאת הערכה לצוותי המחוז המפעילים את עשרת המתחמים ומבצעים את הבדיקות בכל רחבי הדרום ולצוותי המרפאות הממשיכים בעבודת קודש והענקת טיפול מסור ללקוחותינו. הפעלת המתחם נעשתה בשיתוף עיריית נתיבות וראש העיר מר יחיאל זוהר ואנו מקווים שיחד נעבור את הימים המאתגרים הללו.״

בתוך כך, גם בעיר אופקים נרשמה עליה של 5 חולים בשלושה ימים. מספר החולים כעת עומד על 43 חולים מאומתים, עליה של 13.2%. מספר החולים שהחלימו: 14, מספר הבדיקות: 792.  בשדרות נרשמה עליה מ-29 ל-31 חולים מדובר בעליה של 6.9%, מספר החולים שהחלימו: 16, מספר הבדיקות: 702.

 

לכתבה הבאה:

ממ"ר לכיש הנכנס קיים פגישת עבודה עם ראש עיריית שדרות

ניצב-משנה רונן אבניאלי, שהחל לאחרונה בתפקידו כמפקד מרחב לכיש במשטרה, הגיע השבוע לפגישת עבודה עם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.