אביה רחבלסקי שמש,  מנהלת מאיץ שדרות ועוטף עזה. צילום: תומר שונם

משרד הכלכלה מקדם יזמות טכנולוגית בשדרות ועוטף עזה

המפגש הראשון ("Lets Meet UP") לתכנית האקסלרטורים נערך השבוע עם יזמים פוטנציאלים מהעיר שדרות ויישובי עוטף עזה

אקסלטור מעוף שדרות ועוטף עזה מיועד ליזמים ויזמיות משדרות ויישובי עוטף עזה ויוצא לדרך. האקסלרטור מופעל על ידי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים באמצעות מעוף שדרות ועוטף עזה בניהולו המקצועי של טל כתרן, מנטור מוביל בתחום ליווי מיזמים טכנולוגיים. היזמים שיתקבלו לתוכנית ייהנו מהדרכות מקצועיות, ליווי צמוד של מנטורים בכירים מתעשיית ההייטק הישראלית וחיבור למשקיעים פוטנציאליים, כל זאת על מנת לקדם הקמת 'מיזמי סטארט-אפ'  באזור ולסייע להם בגיוס השקעות ופיתוח מוצרים טכנולוגיים ברמה גבוהה.
האקסלרטור הינו תוכנית האצה למיזמים טכנולוגיים האורכת כחצי שנה ומציעה למשתתפים מעטפת מקצועית תומכת, ליווי והכוונה בהקמת המיזמים וקידומם אל עבר שוק המטרה, תוך סיוע באיתור לקוחות, שיתופי פעולה וגיוס השקעה ראשונה.

האקסלרטור בשדרות ועוטף עזה הוא חלק מתוכנית אקסלרטורים רחבה הפועלת במימון משרד הכלכלה. במסגרת התוכנית הוקמו  כ-20 אקסלרטורים ברחבי הארץ, מקרית שמונה ועד אילת אשר מופעלים ע"י מערך מעוף של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים בשיתוף הרשויות המקומיות.
אביה רחבלסקי שמש,  מנהלת מאיץ שדרות ועוטף עזה:  התכנית של האקסלרטור ליזמים בשדרות ועוטף עזה חשוב מאוד ונעשה בשיתוף עם עיריית שדרות, לראש העיר אלון דוידי ומנכ"ל העירייה חשוב לפתח יזמויות וליצור סביבת אקו-סיסטם של חדשנות טכנולוגית  באזור. באזור פועלות תעשיות טכנולוגיה והייטק וקיים ערך מוסף לנוכחות של מכללת ספיר שפועלת באזור כגוף אקדמיה. עכשיו מה שנשאר הוא להתחיל את תכנית האקסלרטור ולקדם את האקו סיסטם האזורי. אתם היזמים והיזמיות יכול לשנות את פני המציאות באזור בפרט ובעולם הסטארט-אפ ככלל".

טל כתרן, מנהל המקצועי של תכנית SID-Tech והאקסלרטור של שדרות ועוטף עזה, העביר הרצאה במהלך המפגש לגבי המשמעות של להיות "סטארטפיסט" – הקשיים, משמעות של גיוס משקיעים והצורך לרתום אותם למיזם האישי שלך.  "אני מצפה מכם, המשתתפים העתידיים בתכנית האקסלרטורים להיות המנהלים של המיזם, להוביל אותו, להיות פרזנטורים שלו ולחיות אותו כדי שתוכלו למצות את כל התהליכים השונים שתעברו" אמר טל כתרן למועמדים הפוטנציאלים.

 טל כתרן מרצה בפני היזמים. צילום: תומר שונם

אפי מחלב, מנהל מרחב מעוף דרום: "אני גאה מאוד בתוכנית האקסלרטור העומדת לצאת בעיר שדרות ועוטף עזה. ההבנה כי פיתוח טכנולוגי, יצירתי של תושבים, החושבים מחוץ לקופסא היוצרים סטרטאפים חדשים הם אלו המהווים את החוסן הלאומי, אנו במעוף מרחב דרום נמשיך לתמוך, לסייע ולתרום מהידע והניסיון שלנו".

כמו כן השתתפו, דיברו וסיפרו למשתתפים והמתעניינים:ענת שי, בוגרת תכנית האקסלרטורים בקריית גת, אשר פיתחה מיזם טכנולוגי בשם פי-די, המחברת בין אומנים לבכירים בתעשייה הבידורית, ליאון דוד מנהל מרכז היזמות והעסקים במוא"ז רמת נגב,  שוחח על קידום  פיתוח יזמות טכנולוגית לפיתוח התעשייה הטכנולוגית בדרום, וכן אודות פרויקט ה'מדגרה' חממה למיזמים טכנולוגים  בקיבוץ רביבים, ד"ר דן קאופמן  חבר סגל במכללת ספיר ומשמש כמנהל מרכז היזמות והחדשנות במכללה שוחח עם המשתתפים, מה המשמעות של להיות יזם וסטארטפיסט, ומה ההשלכות האישיות של כך.

About אורי גבאי

Check Also

בקרוב: הבאולינג מגיע לשדרות

במסגרת השדרוגים שעוברת המשחקייה הממוגנת בשדרות שנסגרה לפעילות בשנה האחרונה יתווספו מתקנים חדשים שישדרגו משמעותית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.