יום שישי , 29 מאי 2020

"משדרות תצא הבשורה": החממה המנהיגותית בשדרות פותחת שנה

 ערב חשיפת מיזמים ופתיחת שנה של החממה למנהיגות רב תרבותית התקיים ביום ראשון האחרון. היזמים הצעירים הציגו מיזמים מעוררי השראה שהשאירו את הקהל פעור פה.

חבורת יזמים צעירים, חברים בקבוצת הייחודית "החממה למנהיגות רב-תרבותית" אשר פועלת בעיר שדרות מזה 8 שנים. ביום ראשון השבוע, בערב חגיגי ומרגש במרכז הצעירים, הם הציגו שישה מיזמים מעוררי השראה בתחומים שונים: בעלי מוגבלויות, נשים, בריונות בבתי הספר ותחומים נוספים.

לצד מציאות ביטחונית מורכבת, חברי החממה לא עוצרים: הם לקחו את הנושאים הבוערים בהם ובחברה הישראלית והחליטו לפעול, ליצור ולהוביל. הם סיפרו ושיתפו וביקשו את תמיכת הנוכחים והנוכחות כדי להגשים חלום ועם זאת להפוך את העולם למקום טוב יותר.

צילום: תום צרפתי

היזמים שהציגו את היצירות הם אדווה אלמקייס, יוכי זכאי, שרית יפרח פרץ, אוריאל ונגר, טני ויליאם, שלום ספיבקוב, ויטלי טלמן ומלי פנינה טפירו.

החממה למנהיגות רב-תרבותית, הינה מיזם ייחודי אשר נולד במרכז הצעירים בשדרות. הרעיון להפגיש בשולחן אחד צעירים רבים, מרקעים תרבותיים שונים, נולד מתוך רצון לגלות את הרוב המשותף הקיים בין צעירים באשר הם – צעירים אשר חולמים, שואפים, פועלים ומקווים לדברים דומים אך היותם מרקעים תרבותיים שונים מעולם לא הפגיש אותם לשיח חוצה מגזרים החושף מטרות זהות. חממה הינה מקום למפגש, לשיתוף, לשיח נוקב וחסר פשרות, להכרת וכיבוד השונה ובעיקר לבירור אמיתי בגובה העיניים. ההשתתפות בחממה הינה וולונטרית לגמרי, אין בה משוא פנים, כולם שווים בין שווים, מה שמביא לשולחן צעירים בעלי מוטיבציה רבה לעשות שינוי עממי ולקחת חלק בפיתוח העיר. החממה בעצם גילתה שבמקום של שונות, יש ערך גדול יותר למשפט "השלם גדול יותר מסך חלקיו".

צילום: תום צרפתי

החממה למנהיגות רב תרבותית היא קבוצה מגוונת של צעירים משדרות שקמה על-מנת ליצור שותפות של כל התושבים הצעירים (גילאי 20-35) בעיר, במטרה להנהיג סדר יום חברתי חדש בשדרות, ולהוות גורם משפיע ויוצר מציאות דרך עבודה משותפת. החממה למנהיגות רב תרבותית צמחה מתוך מרכז הצעירים בשדרות אך פועלת עצמאית ומונהגת על ידי צעירים תושבי שדרות הפועלים בהתנדבות ומתוך מחויבות עמוקה לייצר תשתית חזקה של קהילת תושבים צעירה ואיכותית.

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, התרשם מהמיזמים ואמר: "יש בשדרות אנשים מצוינים בכלל ובפרט החבר'ה הצעירים, בהם הסטודנטים וגם אלה שלא. מדובר באנשים עם ראש על הכתפיים שחושבים כיצד לעשות טוב יותר למקום שבו הם גרים ובעתיד יגורו ילדיהם ועל כך אני מברך. הצוות שעובד במרכז הצעירים עמל כל השנה על פעילויות ואירועים איכותיים למען הנוער והצעירים ונמשיך לפתח זאת".

צילום: תום צרפתי

לכתבה הבאה:

משרד הפנים: "בסמכות העירייה לבטל אגרת שילוט"

חבר עיריית שדרות עו"ד אמיר פינטו פנה לפני כשבועיים למשרד הפנים בבקשה לאשר לעירייה פטור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.