יום שלישי , 14 יולי 2020
עורך הדין יצחק שאובי. צילום: אביעד פרטוש

מספסל הישיבה לכיסא המשפטן

עו"ד יצחק שאובי התחיל את מסלול חייו אחרת מכל עו"ד ממוצע, כתלמיד בישיבה חרדית עם הפרעת ADHD. אך כנגד כל המוסכמות הוא הצליח לשבור את תקרת הזכוכית ופרץ אלינו השבוע בגדול בטקס חניכת משרד עו"ד עצמאי מרגש שבסיומו סיים מסכת.

לאחרונה נחנך במרכז העסקים "מעוף" בשדרות משרד עורכי דין חדש. במרכז העסקים פועלים עורכי דין נוספים אולם הפעם באופן ייחודי מדובר בעו"ד צעיר ונמרץ, תושב בעיר שמסלול חייו כנער חרדי לא תאם את הצלחתו המסחררת.

יצחק שאובי עבר את מסלול שכל ילד חרדי צועד בו: תלמוד תורה, ישיבה קטנה, ישיבה גבוהה. אך לשאובי היה חלום משלו, והוא בחר להגשים אותו על אף הזליגה לדרך שונה ואחרת. מיד אחרי הלימודים התגייס לצה"ל ולאחר השירות החל ללמוד "משפטים" בשלוחה החרדית של מכללת אונו. השבוע נסגר המעגל ועו"ד יצחק שאובי פתח משרד במעמד ראש העיר מר אלון דוידי וסגנו מר אלעד קלימי ויו"ר לשכת עורכי הדין מחוז דרום עו״ד אלעד דנוך אנשי עסקים קבלנים וחברים. באופן ייחודי נפתח הטכס בסיום מסכת של עו"ד שאובי.

 ראש העיר אלון דוידי מברך את שאובי. צילום: אביעד פרטוש

הפתיחה החגיגית של "שאובי משרד עורכי דין" השבוע במרכז העסקים שדרות מסמלת למעשה את הייחודיות של העיר שדרות. בשדרות חיים זה לצד זה דתיים וחילוניים ומסורתיים. העיר שדרות קלטה במשך השנים עליה מהרבה מדינות .התושבים הוותיקים קבלו באהבה את גלי העלייה של שנות התשעים שהביאו להכפלה במספר התושבים.

 עו"ד שאובי בגזירת הסרט עם ראש העיר, אביו הרצל ועו"ד אלעד דנוך יו"ר לשכת עורכי הדין במחוז דרום. צילום:אביעד פרטוש

העיר שדרות התפרסמה בשני העשורים האחרונים בהתמודדות שלה מול ירי הרקטות מעזה. כמו כן העיר מוכרת כעיר המוסיקה בזכות העובדה ששדרות זכתה לייצא מוסיקאים רבים ביחס לגודלה . אולם יותר מכל בעיר שמרו על מערכת יחסים טובה בין סוהגי האוכלוסייה השונים . ללא מאבקים , הפגנות וכל הדברים שגורמים לשסע בין תושבים.

בשדרות מתפתחת קהילה חרדית קטנה בשונה מהערים הסמוכות לה נתיבות, אופקים, קריית גת ועוד. פתיחת המשרד של עו"ד שאובי מהווה סמל להשתלבות הציבור החרדי בעיר ושמירה על מרקם יחסים חיובי בין החלקים השונים שבעיר.

כאמור בטכס הפתיחה רב רושם שהתקיים השבוע בירך ראש העיר מר אלון דוידי את העו"ד הצעיר מר יצחק שאובי ואיחל לו הצלחה בפתיחת המשרד . ראש העיר הוסיף ואמר: "שדרות התברכה בכישרונות מיוחדים וכל צעיר שיחזור לשדרות לאחר תקופת לימודים ימצא את מקומו בעיר". זה דבר טבעי שהמשרד החדש שנפתח במרכז העסקים שהעירייה הייתה שותפה להקמתו ייהנה מהיתרונות שהעירייה מציעה לדור הצעירים. כאמור מרכז העסקים הפועל בעיר מציע משרדים יוקרתיים ומפוארים ליזמים צעירים המנסים להשתלב בעשייה המקומית.

 טקס תקיעת המזוזה למשרד החדש. צילום: אביעד פרטוש

עו"ד שאובי בירך את הנוכחים והודה להם שבאו לכבדו ושיתף מחוויותיו האישיות כילד עם ADHD: "כילד וכמתבגר התמודדתי עם קשיי קשב וריכוז והיפראקטיביות. הבנתי שאני שונה וחייב למנף את האתגר ולהוציא ממנו את המקסימום למרות שאמרו המורים ממך לא יצא כלום. שמח להראות להם ולעולם שיצא ממני משהו גדול." שאובי התייחס לבחירה במקצוע המשפטים: "אני זוכר את עצמי שתמיד שאפתי לצדק. נחשפתי לא פעם לעוולות שנעשו וראיתי שכסף משחק תפקיד, מי שיש לו ויכול לקחת עו"ד טוב יותר. לכן, אני כעו"ד רואה מטרה אחת לנגד עיני והיא להיות בשבילכם, לסייע לכם אם וכאשר תפגשו עם חוסר צדק. אני רואה בתפקידי שליחות להשיב לכם את מה שמגיע להם" סיכם לכל תשואות המשתתפים.

עו"ד אלעד דנוך יו"ר לשכת עורכי הדין במחוז דרום שהתכבד בגזירת הסרט האדום, בירך את עו"ד שאובי להצלחה ואמר שהיה לו חשוב להגיע לשדרות בגלל שני דברים: ראשית החברות עם שאובי . את הסיבה השנייה הוא ציין בהתרגשות וכך אמר "אבי היקר היה מנהל התיכון הדתי כעשרים שנים עד יציאתו לפנסיה." לוותיקים שביננו מוכר מאוד מר אבשלום דנוך שניהל את התיכון הדתי מאז הקמתו לפני כחמישים שנים.
בתום שלב הברכות נגשו האורחים לקביעת המזוזה שנכתבה ע"י הרב מיכאל זדה ראש מוסדות "זכרון מיכאל". את המזוזה קבעו יחד ראש העיר מר אלון דוידי וחבר המועצה הרב הרצל שאובי, אביו של עו"ד יצחק שאובי.

לכתבה הבאה:

הסוף לתעלומת המים? שדרות עוברת למדי מים חכמים

לכל תושב תהיה גישה מהטלפון הנייד למונה המים שלו וכך יהיה ניתן לשלוט ולבקר את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.