יום שלישי , 14 יולי 2020
קמפיין ההסברה בשדרות. הנתונים הבוקר מעודדים. צילום: דוברות העירייה

לראשונה מאז תחילת ההתפרצות: אין חולים חדשים בשדרות

נתוני משרד הבריאות מצביעים על התייצבות עקומת התחלואה ובשלושת הימים האחרונים לא נוספו חולים חדשים. 

המאמצים שנעשים בעיר שדרות לעצירת התחלואה מתחילים לשאת פרי אם כי עדיין עוד מוקדם לצאת בהצהרות על בלימת הנגיף שהתפרץ מתחילת חודש יוני.

כזכור, בסוף השבוע האחרון, מספר החולים טיפס ל-80 כאשר מתוכם 47 נדבקים חדשים מאז ההתפרצות הנוכחית בשדרות שהחלה במפעל אוסם ומשם המשיכה לתיכון גוטוירט שם נדבקו מספר תלמידים וכן הלאה לבתי הספר 'תורני מדעי' ו'הרוא"ה'. בעקבות זאת, העירייה פעלה לסגירת המוסדות ושלחה מעל 1,300 תלמידים לבידוד בית והקימה תוך כמה שעות מתחמי בדיקות. בנוסף, עובדי העירייה יצאו לפעילות הסברה בשטח לחשיבות עטיית מסיכות במרחב הציבורי שם הם גילו כי תושבים רבים פשוט לא מקפידים על ההנחיות. כפי שפורסם ב'שדרונט' גם בעלי עסקים דיווחו על כך שתושבים לא מקפידים מספיק. 

כבר בשבוע שעבר היה ניתן לראות שמגמת העלייה נעצרה אבל מספר החולים המשיך לטפס והגיע ל-80, בהמשך נטען כי נפלה טעות בחישוב והמספר עומד על 79. הבוקר (שני) משרד הבריאות פרסם עדכון חדש בנוגע לתחלואה בשלושת הימים האחרונים והתוצאות לגבי שדרות מאוד מעודדות- לראשונה מאז ההתפרצות אין חולים חדשים. זה כמובן לא אומר שהתחלואה נעצרה ושאפשר לוותר על כללי שמירת מרחק ועטיית מסיכות. עוד עולה מנתוני משרד הבריאות שבהתפרצות הנוכחית בוצעו בשדרות 2,636‬ בדיקות, בסך הכללי מתחילת הקורונה 4,442 בדיקות.

בתוך כך, האם הבהלה הייתה מוגזמת בסגירת בתי הספר? לפחות לפי הנתונים עולה כי ההחלטה לסגור את תיכון גוטוירט הייתה נכונה ביותר, כך גם לגבי בית ספר הרוא"ה שכל התלמידים לומדים במבנה אחד ואכן התגלו שם מספר נדבקים, באשר לתורני מדעי שם התלמידים מחולקים ל-2 מבנים והיה ניתן לבצע את ההנחיות ולבודד כיתות לא נדבקו תלמידים נוספים כך שלא ברור למה היה צריך לסגור את כל בית הספר. גם באחד ממעונות מיקה לא הייתה הדבקה והוא שב לפעול כבר בתחילת השבוע, במעון הנוסף התגלה מקרה אחד של הדבקה ולכן ההורים נדרשו לשבוע נוסף של בידוד.

 

לכתבה הבאה:

הסוף לתעלומת המים? שדרות עוברת למדי מים חכמים

לכל תושב תהיה גישה מהטלפון הנייד למונה המים שלו וכך יהיה ניתן לשלוט ולבקר את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.