יום ב' | 04.01.2021 | 16:10 בדיקות הקורונה בבית ספר הרואה בשדרות

יצא לדרך מיזם חדש בשדרות לעצירת ההדבקה בבתי הספר

הפיילוט של המיזם "מגן חינוך" החל בתחילת השבוע בבית ספר הרוא"ה, במסגרתו אחת לשבוע יילקחו דגימות מהתלמידים.

עיריית שדרות נכנסה השבוע למיזם "מגן חינוך" של משרד הבריאות, לאחר שראש העיר, אלון דוידי, בירך על יוזמת סגנו ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי, ומנהל אגף החינוך, גיל חדש, לקדם אותו בבתי הספר בעיר.

במסגרת המיזם, נבדקים תלמידי בתי הספר אחת לשבוע בשתי מבחנות – האחת אישית והשנייה כיתתית. כך יוצא, שאם במבחנה הכיתתית תוצאת הקורונה היא שלילית – הכיתה נקייה ואין חשש להדבקה. אם התוצאה חיובית – בודקים את המבחנות האישיות ומונעים המשך הדבקה. חשוב לציין, שנדרשת הסכמה של מעל 50% מההורים בבית הספר כדי שהמיזם יפעל. בית הספר הראשון שנכנס לפרויקט הוא בית ספר יסודי אמי"ת הרא"ה המתחדש, שתלמידיו נדגמו היום בבית הספר.

תלמידים בבית ספר הרואה נדגמים היום. צילום: עיריית שדרות

מנהל בית הספר, אריק אזולאי: "התחלנו היום בפרויקט 'מגן חינוך'. האווירה הייתה טובה וחיובית. התלמידים והצוות שיתפו פעולה לאל כל חשש. תודה להורים שנותנים אמון במערכת ובצוות ותודה על ההובלה והתמיכה של ראש העיר, אלון דוידי, סגנו, אלעד קלימי ומנהל אגף החינוך, גיל חדש. בריאות איתנה לכולם".

תלמידים בבית ספר הרואה נדגמים היום. צילום: עיריית שדרות

ראש העיר, אלון דוידי: "מגפת הקורונה לימדה את כולנו שצריך לעשות הכל כדי לשמור על שיעורי תחלואה נמוכים ובעיקר לשמור על האוכלוסייה המבוגרת. הבדיקה התמידית בבתי הספר תמנע הדבקה במשפחות של התלמידים, שתסכן את הוריהם ואת הסבים והסבתות. בנוסף, כך נאפשר המשך שגרת לימודים בטוחה ובריאה. תודה להורים ולתלמידים שנרתמו למהלך החשוב וכמובן לכל מי שעמל שהוא יקרה".

About אורי גבאי

Check Also

כדורגל | ליגה ג' | הפועל שדרות רגל וחצי בפליאוף העליון

האדומים לא הציגו משחק גדול ביום שישי באשקלון אבל אחרי שחזרו מפיגור לניצחון 3:1 התבשרו …