יום רביעי , 27 מאי 2020

טיפים שיעזרו לכם לצבוע כמו צבעי מקצועי

עבודות צבע הן פעולה שכיחה שמתבצעת על בסיס תקופתי. מדובר בפעולה פשוטה למדי אם כיד כדי לבצע אותה על הצד הטוב ביותר, חשוב לעשות אותה באופן הנכון תוך הקפדה על מספר כללים. צריכים לצבוע דלת, משקוף, מעקה או אפילו דירה שלמה בעצמכם ולחסוך מאות ואפילו אלפי שקלים בהזמנת בעל מקצוע? אתם בהחלט יכולים.

האם כדאי לבצע עבודות צבע לבדכם?

כדי לענות על השאלה חשוב להתייחס לשני היבטים. הראשון הוא היקף העבודה והשני הוא הכישורים והזמן שלכם.

ככל שאתם יותר מנוסים וככל שיש לכם יותר זמן, כך תוכלו לבצע עבודות גדולות ומורכבות יותר בעוד שאם הזמן שלכם מוגבל ואתם לא מנוסים, תוכלו לבצע עבודות בסדר גודל קטן יותר או לשקול ולהזמין צבעי.

לפניכם המדריך שנכתב על ידי יוסי מחברת 'סילבס צבעים' המבצעים עבודות צבע מכל הסוגים, שיעזור לכם לצבוע באופן הנכון, להגיע לתוצאות מקצועיות ולחסוך עד עשרות אחוזים במחיר.

הכינו את הכלים הדרושים

כלים מתאימים הם אחד האמצעים הבסיסיים לביצוע של כל עבודת צבע ומעבר לאמצעים הידועים כמו מברשת ורולר, יש עבודות צבע שמצריכות אביזרים נוספים כגון גליל קרטון לפריסה על הרצפה כדי שזו לא תתלכלך, ניילונים לכיסוי של חפצים שעשויים להתלכלך, נייר שיוף, מברשת פלדה להסרת צבע ישן במתכות וכמובן שפכטל שבו נעזרים למילוי חורים ולהחלקות.

חשוב לבדוק לאילו כלים אתם זקוקים על מנת להשלים את העבודה ולהכין אותם בשלב מוקדם כך שתעבדו באופן יעיל בלי לבזבז זמן.

לבחור את החומר הנכון

צביעת קיר שונה מצביעת תקרה ובטח שמעבודות צבע אחרות כמו חידוש דק או צביעת דלת וכדי שנוכל לצבוע בצורה נכונה ולקבל את התוצאות הרצויות, חשוב לבחור בחומרי גלם שמתאימים למטרה.

העניין יכול להראות מעט מבלבל מהסיבה שלעתים קרובות אתם עשויים להיתקל בחומרי גלם רבים (כמו צבעים וחומרי מילוי) של יצרנים שונים שטוענים שהתוצרת שלהם הכי מומלצת. יתירה מכך – לעתים יצרן אחד מייצר מגוון סוגים של חומרי גלם לאותה המטרה.

אז מה עושים? קודם כל כדאי להבין שהמחיר לא בהכרח מעיד על טיב המוצר ושישנם הרבה מקרים שמוצר זול יותר מספק תמורה טובה לא פחות.

בדרך כלל מומלץ לבחור באחד מחומרי הגלם של היצרנים המובילים אך צריך לזכור שהוא לא חייב להיות יקר באופן מיוחד. כדי להבין מה הכי טוב לעבודת הצבע שאתם עומדים לבצע מומלץ לערוך מחקר בעזרת היועצים שבחנות ובאמצעות המדריכים הרבים שאפשר למצוא באינטרנט.

הכינו את אזור העבודה

סדר וניקיון הוא תנאי הכרחי לביצוע העבודה באופן מסודר, מוקפד ויעיל. אף על פי שהכנת אזור העבודה עשויה לדרוש לא מעט זמן שקשור בפריסת קרטונים, פינוי הסביבה וכיוצא בזה, בסופו של דבר הכנה טובה תעזור לכם להגיע לתוצאות הרבה יותר טובות בזמן קצר.

תנסו לדמיין כמה נעים יהיה לעבוד באזור מסודר נקי ממכשולים וחפצים שמעכבים אתכם ותבינו כמה חשוב התנאי היסודי הזה.

החשיבות של תיקונים מוקפדים

כמעט כל עבודת צבע מלווה בתיקונים מסוגים שונים. צובעים קירות או תקרה? סביר להניח שתצטרכו לסתום חורים וסדקים או לבצע החלקות כדי ליישר את פני השטח. צובעים משקוף עץ או סורגי מתכת? כנראה שתצטרכו לשייף את פני השטח, להסיר לכלוך וחלקים רופפים ואולי אפילו לצבוע בצבע יסוד או למלא בחומר מילוי מתאים.

כך או כך, לתיקונים וביצוע עבודות יסוד מקדימות יש משמעות גבוהה על התוצאה שתתקבל בסופו של דבר.

העניין עם התיקונים ועבודות ההכנה הוא שאתם עשויים להשתוקק ולהתחיל לצבוע ולדלג על חלק מהתיקונים או קצת לחפף. זכרו שתיקון טוב הוא הבסיס לעבודת צבע טובה ואם לא תבצעו אותו כמו שצריך, עבודת הצבע עשויה להיות פגומה ולא חשוב כמה יקר הצבע שרכשתם וכמה זמן השקעתם בכך.

איך לצבוע?

רכשתם את הצבע המתאים וביצעתם את כל העבודות המקדימות שסקרנו? עכשיו הגיע העת לחלק הכי כיפי ומספק בתהליך – הצביעה עצמה.

כדי לצבוע כמו שצריך, חשוב לעיין בהוראות היצרנים כדי להבין מה דרוש לכם ואיך ליישם את הצבע.

בצביעת מתכת לדוגמה, ישנם צבעים שניתנים ליישום בשכבה אחת על גבי חלודה! בעוד שבקירות צריך לצבוע לפחות בשתי שכבות – לעתים תוך שימוש בשכבת יסוד.

מה אפשר ללמוד מזה? שאין כללים אחידים לכל עבודות הצבע ושעליכם להתאים את צורת העבודה למשימה הנדרשת.

סיכומו של דבר

עבודות צבע לא צריכות להיות מורכבות לביצוע ואם תעשו אותן בעצמכם – הן גם לא יהיו יקרות. הכינו את הכלים הדרושים, בחרות צבע מתאים לפי הכללים שסקרנו, בצעו את העבודה בהקפדה ותוכלו להגיע לתוצאות מעולות – ממש כמו צבעי.

תוכן שיווקי

לכתבה הבאה:

מטבחים במבצע בקטלוג חדש של דניאל מטבחים

מעוניינים לרכוש מטבחים מחומרי ייצור עמידים ואיכותיים במחירי מבצע? בחנות פרטית, תוכלו למצוא בדיוק את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.