יום שלישי , 11 אוגוסט 2020

וירוס הקורונה: עליה בנתיבות ואופקים, שדרות התייצבה

מספר החולים המאומתים בעיר נתיבות שבה היו הפרות בוטות של ההנחיות מגיע ל-47 חולים, גם באופקים עליה מטרידה ל-38 ובשדרות העקומה התיישרה. איפה אנחנו עומדים ביחס לערי הדרום? הציצו בגרף המצורף.

משרד הבריאות ממשיך לעדכן את הנתונים ברשויות ואף מסמן מוקדים שיש לייחס להם חשיבות גדולה לפני שיהפכו למוקד הדבקה גבוה. באזור שלנו המצב עדיין טוב ביחס לאזור ירושלים, בני ברק וישובי הצפון אבל יש לשים לב לשינוי בערים השכנות נתיבות ואופקים שם נרשמה עליה בתחלואה. לגבי העיר נתיבות החשש היה קיים לאור מה שהתחולל בבני ברק ולאור ההפרות הבוטות שנרשמו לפני כשבועיים במספר מוסדות דת בעיר ובסמוך אליה שם כזכור נאלצה המשטרה להתערב ולהורות על סגירה בצו מנהלי ל-30 יום. כעת, מעריכים במשרד הבריאות זה בא לידי ביטוי בעליה הגדולה בעקומה.

כאמור, על-פי הנתונים שעודכנו הבוקר (חמישי) מספר החולים המאומתים בנתיבות עלה ל-47!, כאשר על-פי העקומה של 13 הימים האחרונים אם רק ב-3.4.20 מספר החולים המאומתים עמד על 20 הרי שבתוך ארבעה ימים מספר החולים קפץ ל-28, החל מה-7.4 ועד היום 16.4 העקומה של נתיבות ממשיכה לטפס וכמעט הכפילה את עצמה במספר החולים. עוד נתונים חשובים: בעיר בוצעו 761 בדיקות, 9 מהחולים המאומתים החלימו ואילו כ-70 תושבים נמצאים בבידוד.

באשר לעיר אופקים, נכון להבוקר מספר החולים המאומתים עלה ל-38 כאשר על פי העקומה של 13 הימים האחרונים אם ב-3.4 מספר החולים המאומתים עמד על 17, המגמה נמשכה אבל בהדרגתיות סבירה אלא שבשבוע האחרון נרשמה עליה בעשרה חולים נוספים. עוד נתונים חשובים: באופקים נבדקו כ-705 תושבים, 9 מהחולים המאומתים החלימו ואילו 40 תושבים נמצאים עדיין בבידוד.

באשר לעיר שדרות, נכון להבוקר מספר החולים עומד על 29 כאשר על-פי העקומה של 13 הימים האחרונים שדרות מתייצבת. אם בתחילת המדד הנוכחי מה-3.4 מספר החולים עמד על 24 חולים הרי שמאז נרשמה עליה יחסית קלה ל-29, במושגי העקומה כפי שניתן לראות בטבלה המצורפת באדיבות N12  מדובר בהתייצבות ואף ירידה. יחד עם זאת, לפי תמונות של אתמול ניתן להתרשם כי רבים לא הקפידו על המושג משפחה גרעינית וקיימו חגיגות משפחתיות מורחבות. נותר לקוות שזה לא יעלה לנו בהדבקות נוספות ושהמשמעת במרחב הציבורי תישמר עד תחילת החזרה לשגרה.

לכתבה הבאה:

בשורה לעיר שדרות לקראת פתיחת שנת הלימודים

לקראת פתיחת שנת הלימודים וההיערכות ללמידה מרחוק: קבוצת פרטנר מחברת את העיר שדרות לתשתית הסיבים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.