יום שלישי , 11 אוגוסט 2020
יהודית אוליאל מלכה מרצה בפני סטודנטים בספיר. צילום: יח"צ

"הנתינה והעשייה הרבה מספקים לי אושר רב"

בראיון חגיגי עו"ד יהודית אוליאל מלכה, מ.מ ראש העיר שדרות, יו"ר הנהלת המתנ"ס ויו"ר נעמת במרחב אשקלון מתייחסת לשורה של נושאים בוערים. על הפרשה של אחיה הרב אורן מלכה ("עלילה מרושעת. ההר הוליד עכבר"), על תפקוד העיר בתקופת הקורונה ("גאה בעיר שלי, גאה בצוות המתנ"ס), על היחסים העכורים עם ח"כ עמיר פרץ והמעבר לכחול-לבן ("איך אפשר היה להכפיש אותם ולקרוא להם בוגדים").

אם יש משהו שהקל מאוד על מ.מ ראש העיר שדרות עו"ד יהודית אוליאל מלכה בתקופת הקורונה המתישה זה לאו דווקא ההקלות האחרונות של משרד הבריאות אלא הפרשה של אחיה הרב אורן מלכה שהיא לקחה ללב. "תחושת הקלה גדולה שהפרשה הגיעה לסיומה" היא משחררת אנחת רווחה. נזכיר, הרב מלכה, סגן ראש העיר לשעבר ובעשור האחרון שימש כיו"ר המועצה הדתית עד שפרש כדי להתעסק בטיהור שמו בעקבות חקירה של יאח"ה. הפרשה שהחלה בסערה גדולה מסתיימת בסופו של דבר בקול ענות חלושה- הסדר טיעון קל יחסית לעומת איך שהוא תואר מלכתחילה. "למען האמת אחי רצה להיאבק עד הסוף אבל המחיר של זה יקר מאוד ולכן השתכנע להגיע להסדר".

מבחינתכם מדובר בפרשה שההר הוליד עכבר?

"אכן כן ההר הוליד עכבר, אני לא יכולה להתעלם מהעובדה שעברנו תקופה לא פשוטה במשפחה. לאורך כל הדרך האמנו באמונה שלמה בטוהר כפיו ובניקיון ידיו, אני יכולה להעיד, באופן שאינו משתמע לשתי פנים ובאופן נחרץ ביותר, שמדובר באדם שהאמת היא נר לרגליו ובאחד שממלא את השליחות הציבורית שלו בהגינות וביושרה ובמסירות אין קץ , יש לי הערכה רבה לפרקליטות שבחנה לעומק את הדברים שהתבררו כמעשים קשים וחמורים של אותם מחוללי זימה ועלילה מרושעת כנגד אחי הרב אורן מלכה, אנצל את ההזדמנות הזו כדי להודות לרבים מתושבי שדרות שמעודדים ומביעים את רחשי ליבם ורוצים לראות את אחי ממשיך בעשייתו הברוכה למען שיפור תחום הדת בשדרות, כפי שעשה זאת למעלה מ- 18 שנה ואין תושב בעיר שלא חש את המהפכה שאחי הוביל בתחום הדת בתקופת כהונתו כיו"ר המועצה הדתית".

 אוליאל מלכה עם אחיה הרב אורן מלכה. צילום: אורי גבאי

"קידום מעמד הנשים בשדרות  אינו סיסמה אלא זו דרך פעולה"

כמו שכולם בשדרות הספיקו להכיר, עו"ד אוליאל-מלכה, מספר 2 של ראש העיר אלון דוידי עוסקת בתחומים רבים. העיקרי כמובן זה מקור פרנסתה בתפקיד יו"ר נעמת מרחב אשקלון, בנוסף היא מכהנת במגוון רחב של תפקידים בהתנדבות מלאה. בין היתר- יו"ר הנהלת המתנ"ס, מחזיקת תיק הנשים, יו"ר מטה כחול לבן בשדרות מטעם סיעת חוסן, דירקטורית בהפועל,  דירקטורית בפארק ספירים, חברת מליאת הועד האולימפי בישראל והרשימה עוד ארוכה. יותר מהכל כמובן  מזוהה אוליאל-מלכה עם פעילות הנשים. "בשנים האחרונות מעמדה של האישה השתנה מעט ואנו עדים לאחרונה ליותר ויותר נשים בתפקידי מפתח ולמודעות רבה יותר לחשיבות השוויון בין המינים" היא מסבירה, "עם זאת על אף השינוי ולמרות שאנו בשנת 2020 עדיין קיימים פערים בלתי נתפסים בחברה הישראלית בין נשים לגברים בכל ההיבטים, נשים עדיין נאבקות על שוויון הזדמנויות בעבודה, בחברה ובמשפחה, נשים נאבקות על צמצום פערים בשכר בהשוואה לגברים, שמירת הזכויות ואכיפתן לוקה בחסר, בתי המשפט מתקשים לאכוף את הנורמות הללו, עדיין קשה לנשים במדינה להביא לידי ביטוי את יכולותיהן וכישוריהן כך שלמרות שעשינו כברת דרך ארוכה להשגת שוויון בין המינים עדיין יש עוד דרך לפנינו".

כמה בעיר שדרות את מקדמת את מעמד האישה?

"קידום מעמד הנשים בשדרות  אינו סיסמה אלא זו דרך פעולה של השלטון הנוכחי, ראש העיר מאמין בכוח הנשי וראייה לכך מינויים של נשים רבות לתפקידי מפתח בעיר, יש לנו בעיר נשים מצוינות המוכיחות את עצמן ואני גאה בהן מאוד, כמו כן הגדלת התקציב לתחום הנשים בעיר ללא היכר, יש פעילות ענפה בכל האגפים ובכללן מתנ"ס שדרות המעניק שירותים למען הנשים בעיר, פעילות שני נשי, פעילות לגמלאיות, לצעירות, יש את מרכז אושרה של נעמת המקיים פעילות רבה למען נשות שדרות ועוד".

 אוליאל מלכה בכנס של נעמת. צילום: דוברות נעמת

נעבור למציאות הקורונה, כיצד את וארגון נעמת פועלים בימים אלו?

"ימים אלו לא פשוטים עבור כל אחד ואחת מאתנו בהתמודדות  האישית בצל הקורונה, נגיף הקורונה משפיע מטבע הדברים גם על רוב מקומות העבודה, הפעילות שלי הייתה ברובה מהבית, רוב הישיבות במכלול תפקידיי מתקיימות בזום או בשיחות ועידה, המחנכות לגיל הרך במרחב שלי כרוב העובדים במדינת ישראל בחל"ת, מציאות מאוד מורכבת הקשר ברובו מרחוק וללא מגע וקירבה בהתאם לכללים, למרות היותי בבית על חשבון ימי החופשה העומדים לרשותי, לא הפסקתי לפעול מהבית, לצערי משבר הקורונה משליך גם על מתיחויות חברתיות ומשפחתיות וכן כפי ששמענו כבר בכלי התקשורת, הוביל לצערי לעלייה דרמטית באלימות בתוך המשפחה. כך שאני נותנת מענה באירועי אלימות, פניות הורים, בקשר עם המנהלות ומחנכות לגיל הרך של נעמת וכדומה".

כפי שציינו קודם, בין התפקידים את ממונה על המתנ"ס, כיצד הוא נערך לשינוי משגרה של פעילויות לשגרת קורונה שעצרה שהכל?

"מתחילתה של ההערכות עם נגיף הקורונה קיים מתנ"ס שדרות פעולות רבות ביחד עם הרשות המקומית , שנועדו להקל את השהות של הילדים בבית ולהקל במעט על ההורים אני גאה בעיר שלי ובצוות המתנ"ס על החודש האחרון בהובלת ראש העיר, הונגשו לתושבים פעילויות מקוונות, הופעות, הפתענו אותם, אתגרנו אותם לעשות פעילות בבית ועוד.  כמו כן, נפתח ערוץ שידורים שדרות עד הבית, פתחנו ווטצאפ חירום למתנ"ס  המאויש עד השעה 21:00 בכל נושא, השאלת ספרים על ידי משלוחים למי שלא יכול להגיע לאסוף, חולקו ערכות פנאי לכל המשפחה: ערכת צביעה, ערכת חידונים ושעשועים, ערכה לימודית לחג הפסח של תרבות יהודית ומרגישים בבית, סיוע בחלוקת מזון לקשישים ביחד עם חמל מתנדבים ומרכז צעירים, אמץ קשיש התנדבות של נוער עם קשישים, פתיחת מוקד עירוני לכלל התושבים המסייע בשליחת הטפסים לביטוח לאומי ע"י צוות הנה"ח במתנ"ס, הוקרה לצוותי הרפואה, במטבוחה הוכנו עוגות לשבת לצוות מד"א, סבב מה נשמע טלפוני לתושבים להורי החוגים מעונות וקבוצות המבוגרים, אתגר יומי למשעולים מרגישים בבית, טקסים מקוונים -שואה וזיכרון, שרים לזכרם -בתום הטקס המקוון ועוד, כמו כן צוות המתנ"ס מגוייס לכל משימה שמתבקשת ע"י הרשות. אנצל הזדמנות זו כדי להודות לצוות עובדי המתנ"ס המסור והמיוחד בניצוחה של מנכ"לית המתנ"ס הגב' לימור כהן הפועלים לילות כימים ומרגשים אותי מאוד במסירות היוצאת דופן בימים לא פשוטים אלו".

בכלל, את פעילה מאוד בתחומים רבים, לפעמים את לא עוצרת לנוח?

"האמת, הנתינה והעשייה הרבה מספקים לי אושר רב. זכיתי לעסוק בתחומים אשר משרתים את הציבור ומשפרים את חייו באופן ישיר. אם זה בעיריית שדרות ואם זה כיו"ר הנהלת המתנ"ס וכמובן העבודה בנעמת שממנה אני מתפרנסת, ושגורמת לי סיפוק אדיר ,עבודה שמביאה לקידום מדיניות שוויונית, אני מאמינה, כי כאשר אנו עוסקים במה שאוהבים קל לנו הרבה יותר וכשאתה מתעסק בדברים שאתה אוהב הכל מתגמד וזה גם המקום להגיד תודה ענקית לצוותים המקיפים אותי גם בהתנדבות וגם בעבודה התברכתי בעובדים מסורים עליהם אני סומכת רבות".

לצד מגוון התפקידים שלך סיימת גם את לימודי המשפטים, ואת גם עורכת דין, האם האמנת שתגיעי כל כך רחוק ותאיישי מספר תפקידים בו זמנית?

"מאז שהגעתי לגיל בגרות היה לנגד עיני חלום על חברה ישראלית מאוחדת, כזאת המכבדת איש את רעהו ומצעידה נשים קדימה. גם כעורכת דין הקדשתי את רוב עבודתי לתיקי פרו בונו . לעולם לא שאפתי להיות בעלת מגוון רב של תפקידים אך כן שאפתי להשפיע וליצור שינויים. תמיד רציתי לתקן את הטעון שיפור, לשנות ולחזק היכן שצריך, שאפתי להיות בעמדת מפתח בה ניתן לעזור לאחר ולהוביל מדיניות אחרת, מדיניות של קירוב לבבות, של סבלנות וסובלנות, גדלתי במשפחה שכל כולה נתינה ועזרה לזולת, סימי אימי היקרה והצדיקה שתיבדה לחיים ארוכים אמא פעלתנית מאוד ומתנדבת עד עצם היום הזה ואבא היקר שלי חיים ז"ל שנשמתו תהיה בגן עדן נפטר לפני שש שנים והיה דמות מיוחדת שעזר לכל אדם ולא משנה כמה עסוק היה, ארבעת אחיי אף הם כל אחד בתחומו עוסקים בפעילות ציבורית כזאת או אחרת, כנראה זה מן הסתם גם השפיע וגם עיצב אותי".

 עם משפחה שכולה. חשוב לה מאוד הנצחת בני העיר.

במסגרת תפקידיה הציבוריים בעיר שדרות היא לקחה על עצמה אחריות על ועדת השמות העירונית שאחראית להנצחה של התושבים, בין היתר גם חללי מערכות ישראל. לזכותה יאמר שכבר לפני שלוש שנים בעקבות חשיפה של 'דין וחשבון' על העוול ההיסטורי שנעשה לכמה חללים שזכרם הונצח ברחובות העיר עד שמישהו בעירייה אי שם בשנת 2000 החליט לשנות את השם.  בעקבות התערבותה נעשה תיקון לעוול. לכן גם צרם לה לדבריה לראות פוסט בפייסבוק שמשמיץ את העירייה בסוגיה למרות שהשלטון הנוכחי דווקא פעל לתקן טעויות עבר. "לאורך כל השנים הגיעו מכתבים לוועדות השמות בעירייה ומעולם לא קיבלו התייחסות לבקשת המשפחות" מספרת אוליאל-מלכה, "לשמחתי בתקופת כהונתו של ראש העיר אלון דוידי ושלי כיו"ר ועדת השמות נעשה תיקון לעוול, לקחתי את כל מכתבי משפחות החללים והחזרנו את שמות החללים לרחובות, חלקם צורפו לאותו רחוב וחלקם לרחובות חדשים והכל כפוף לאישור משרד הפנים, ההחלטה התקבלה בתאריך 7/9/17 בפרוטקול ועדת השמות. לצערי יש המנצלים את הנושא הרגיש הזה לניגוח פוליטי ואני מצירה על כך, אני יכולה רק להיות גאה בראש העיר שנענה לבקשת המשפחות וגייס משאבים להקמת בית יד לבנים לזכרם של החללים בני שדרות ומקפיד לבקרם מידי שנה כפי שעשה זאת השבוע, למרות הקורונה, כמו כן חשוב לי להדגיש שכיו"ר ועדת השמות אני מתייחסת בקפידה רבה לכל בקשה ובקשה של כל תושב ותושב".

אחרי כל כך הרבה שנים בפעילות ציבורית, האם יש לך בעתיד שאיפות לעזוב את נעמ"ת לטובת משרה מלאה בשכר בעיריית שדרות ולקדם תחומים נוספים שחשובים לך?

אכן באמתחתי קריירה רצופה בעשייה ציבורית,  תפקידי כיו"ר נעמת, הינו תפקיד מלא באתגרים חשובים למען נשים וזה ימשיך להוות עבורי מקור פרנסה ועיסוק , בעירייה לקחתי את תחום התרבות, המתנ"ס והנשים הקרוב לליבי, אני משקיעה רבות ויודעת לשלב ולמלא את שני התפקידים. בשני הכובעים שלי אני מצליחה להעניק לציבור הן בשדרות והן במרחב אשקלון את המיטב בתחום אחריותי, אשקר אם אומר שמחשבות אלו לא עלו במוחי, מחיר הקואליציה מאלץ אותנו לעיתים לעשות וויתורים ולמען האמת פסגת שאיפותיי הן להיות במרכז מוקדי ההשפעה במקום בו אוכל לפעול, לשנות ולהשפיע במישורים השונים. אמשיך לפעול במרץ ובמסירות במכלול תפקידיי.

"אי אפשר לקרוא לכחול-לבן בוגדים"

אחרי עשרות שנים של חברות במפלגת העבודה עו"ד יהודית אוליאל מלכה עזבה. זה קרה אחרי הבחירות המקומיות שבהם החליטה המפלגה בניגוד להסכם מוקדם שלא לתמוך בה למרות שהיא הנציגה הרשמית ברשימה המשותפת עם ראש העיר דוידי. אחרי הבחירות היה לה ברור שהיא לא יכולה להישאר במפלגה שתקעה לה סכין בגב. אחרי שחברה לאורלי לוי במערכת הבחירות הראשונה מתוך השלוש האחרונות שהתקיימו בתוך שנה היא נאלצה לעזוב.

תסבירי את המעבר לאורלי לוי ולאחר מכן לתחנה הנוכחית בכחול-לבן?

"בוא נעמיד דברים על דיוקם, ראשית לצערי נאלצתי לעזוב את מפלגת העבודה מסיבות שציינתי בעבר ואיני רוצה לדוש בהן מחדש, אציין רק שהזלזול במחוז הדרומי שבאו לידי ביטוי בבחירות המקומיות  ביתר שאת וכלפיי באופן אישי הובילו למהלך הנ"ל, אני בקשר מצוין עם רוב חבריי ממפלגת העבודה וראשיה מאותה תקופה שהבינו את צעדיי וקיבלו זאת בהבנה, אני לא בפוליטיקה כדי להיות עסוקה במאבקים אלא מתוך מקום להשפיע ולתרום למען הציבור, הצטרפתי לאורלי לוי, כי האמנתי בדגלים החברתיים שהיא מובילה ויש לי הערכה רבה אליה, לצערי מפלגת גשר לא עברה את אחוז החסימה ואורלי ניתקה קשר, כך שמצאתי את עצמי ללא בית פוליטי במשך חודש ימים כשבמהלכו הגיעה אליי פנייתו של ח"כ אבי ניסנקורן, נפגשנו בשדרות ונעניתי לפנייתו של ח"כ אבי ניסנקורן המוערך מאוד בעיני, להצטרף לכחול לבן ולשמש כיו"ר מטה כחול לבן בשדרות, החלטה נתקבלה בתמיכתו המלאה של יו"ר המפלגת כחול לבן בני גנץ, קיבלתי את ברכתם ויצאתי לדרך לא לפני שקיבלתי גם את את תמיכתם של ח"כ מאיר כהן מיש עתיד שניהל ביחד עם ח"כ אבי ניסנקורן את מטה השטח ושל חברתי עו"ד דבי ביטון, נציגת יש עתיד בשדרות. במקביל הגיעו השמועות על חיבור בין גשר למפלגת העבודה ואני כבר הייתי במקום אחר ובוודאי לא עזבתי את מפלגת העבודה בכדי לשוב אליה אחרי שלושה חודשים".

בכל זאת ניכר גם שהיחסים בינך לבין עמיר פרץ עדיין עכורים וזה גם היה בשיקולייך?

"אני באמת נמצאת במקום אחר, המשקעים גם אם הם קיימים הם שייכים לעבר, כל אחד עשה את בחירותיו, אני מכבדת את ח"כ עמיר פרץ שהרי עברנו כברת דרך ארוכה ביחד, באמתחתו תרומה נכבדה למדינה בכלל ולשדרות ותושביה בפרט, אנו גרים ביחד בשדרות ויודעים לכבד אחד את השני במפגשים כאלו ואחרים לגבי מפלגת העבודה, ראינו כיצד החיבורים שעשו לא החזיקו מים וכיצד נדמה שהדרך בה הלכה המפלגה עשרות שנים השתנה. כולי תקווה שבעתיד מפלגת העבודה תחזור להיות הבית של הצדק והשוויון החברתי בישראל ותישאר נאמנה לערכיה. כאמור, שוב ההחלטה שלי בעבר לעזוב את המפלגה הייתה לא פשוטה עבורי ולוותה בהרבה מחשבה אך שוב אני מאוד מרוצה במפלגה שלי כחול לבן בראשות בני גנץ ושלמה עם הדרך בה בחרתי כפי שנהגתי כל חיי, באותה נאמנות ואמונה האופייניים לי".

עלו טענות שאת מזגזגת?

"אני ממש לא מתייחסת לטענות האלו, במשך כל חיי הייתי חברת מפלגת העבודה ושימשתי כמזכירת הסניף בשדרות במשך שנים רבות. כפי שציינתי קודם הבעיה הייתה בהתנהלות המפלגה שגרמה לעזיבתי. אגב לדעתי, החיבור עם אורלי לוי למפלגת העבודה לא היה טבעי והינה כולנו ראינו את התוצאות של החיבור הזה וכמה טכני הוא למעשה היה. לגבי מפלגת העבודה, צר לי, החיבור עם מרצ,  גשר בבחירות השלישיות, פגע אנושות בדי אן אי של המפלגה ואכן כפי שראינו, אם היינו הולכים חלילה לבחירות רביעיות, מצבה של מפלגת העבודה, לפחות לפי הסקרים הראשונים, היה בשפל חסר תקדים. עוד חיבור ועוד חיבור, וראינו פעם אחר פעם כיצד 1+1 במקרה הזה לא שווה 2. דרך אגב, אני חושבת שרעיון הרחבת הקהלים של ח"כ עמיר פרץ היה נכון, אבל הדרך לשם לוותה בטעויות".

למעשה ההחלטה שלך לשמש נציגה בכחול לבן הייתה מול תמיכתו של ראש העיר בליכוד, לא הרגיש לך מוזר?

"ממש לא הרגיש לי מוזר, כל אחד מאתנו מכבד את עמדתו ודרכו של האחר, יש בנינו שיתוף פעולה מוצלח מאוד המניב פירות. התמודדנו בבחירות יחד ואני שותפתו לדרך. למרות ששנינו ממפלגות שונות , במישור המקומי יש לנו מכנה משותף הנקרא שדרות ותושביה ושמנו לנו למטרה לקדם את העיר בכל התחומים ואני חשה סיפוק ענק במקום בו אני נמצאת. במישור הארצי כל אחד פועל על פי דרכו ואמונתו ויש ביננו כבוד הדדי כל אחד למפלגתו של האחר. אגב אלון דוידי היה בין הראשונים ששיתפתי אותו בפנייתו של אבי ניסנקורן אליי והוא מאוד תמך וכיבד את החלטתי, זו ההזדמנות שלי גם להודות לאלון על שיתוף הפעולה בנינו לאורך השנים ועל שמירה על מעמדי  כממלאת מקומו ומספר שתיים שלו למורת רוחם של פוליטיקאים כאלו ואחרים".

או שאולי דוידי בנה על כך שבמקרה של הפסד תהיה לעיר עדיין נציגות מסוימת בשלטון?

"ראשית זו שאלה שאתה צריך לשאול אותו, שנית שנינו מכירים את אלון ואני מוכרחה לומר לך, שאלון מתנהג באופן ממלכתי כלפי כל חברי הכנסת מכל המפלגות, כל ביקור של ח"כ ממפלגתי מתקבל על ידי אלון בכבוד רב עוד לפני שידע שיהיו בשלטון, מה גם שאלון ידוע במאבקיו ובדאגתו לעיר ותושביה בכל מחיר כך שלשמחתי בסיטואציה שנוצרה בטוחני שאלון שמח בחלקי ובוודאי נוכל ביחד כל אחד מול מפלגתו לסייע לעיר ולתושביה ככל שיידרש".

 עם ראש העיר דוידי ביום הבחירות לכנסת, כל אחד תמך בצד אחר.. צילום: גולן סבג

לאחר שנחשפת לפעילות של כחול לבן וכמובן ליו"ר בני גנץ, כיצד הרגשת שהציגו אותם כשמאלנים בוגדים?

"הרגשתי שעושים להם עוול, מדובר במנהיגים ומנהיגות מהטובים ביותר במדינת ישראל בעלי רקורד עשיר בתחומים שונים, אנשים בדמות יו"ר המפלגה בני גנץ וח"כ  גבי אשכנזי, רמטכ"לים במדינת ישראל, איך אפשר היה להכפיש אותם ולקרא להם בוגדים, לצידם ח"כ בדמות אבי ניסנקורן , מיכאל ביטון, אלון שוסטר, מיקי חיימוביץ, אסף זמיר ועוד רבים וטובים ומצוינים כל אחד בתחומו האם זו נקראת בעינך חבורה של בוגדים, אגב בתקופה הזו גם אני קיבלתי הרבה מאוד טלפונים לא נעימים, אך תמיד הרגעתי ויעידו חבריי שצפיתי מראש את מהלך האחדות, כמו כן חשתי זאת גם במסגרת הביקורים התכופים של ראשי המפלגה בשדרות הרגשתי מקרוב את הדאגה האמתית לשלומה של מדינת ישראל ואזרחיה.

 אוליאל מלכה. עוסקת במגוון תפקידים מה שמקנה לה בצדק את התואר גברת עשייה. צילום: ליז אביטן

בסופו של דבר הבחירות לא הוכרעו, האם חשבת שהצעד של גנץ שהוביל לפירוק כחול לבן היה נכון?

אכן זה צעד לא פשוט ואפילו כואב, אני נקשרתי מאוד לחבריי מסיעת יש עתיד, פעלנו ביחד כתף אל כתף אני וחברתי דבי ביטון ביחד עם רחל בן דוד, אור שלו איתן אוזן נאור שירי, נירה שפק, אלי מויאל ז"ל ואחרים. מנהיגים בדמותו של ח"כ מאיר כהן בעיקר ואחרים מאוד חסרים לי, אך באותה נשימה לא היה מנוס במציאות שעמדה בפני המפלגה, בני גנץ יו"ר המפלגה רואה את עצמו מנהיג את המדינה הזו ואת העם הזה וחייב להוכיח בכל עת שהוא יכול לעמוד מול כל לחץ, מול כל אתגר ומול כל איום. אחרי הבחירות האחרונות נוצרה מציאות חירום חדשה. ובני גנץ עמד בפני שתי אופציות או לגרור את ישראל לבחירות רביעיות או לפעול להקמת ממשלת חירום לאומית. הוא לקח סיכון אישיי ופוליטי, ובחר לצעוד בנתיב להקמת ממשלת חירום  לאומית לאורך כל הדרך כחול לבן שמרה על עקרונותיה המרכזיים שהובילה ושהתחייבה להן מהיום הראשון, שהן שמירה על הדמוקרטיה ומערכת המשפט ודווקא בעת הזו שהמדינה נמצאת במשבר שלא היה כמותו עם מיליון מובטלים, עם משבר בריאותי כלכלי ועוד,הקמתה של ממשלת חירום לאומית היא הכרחית .יו"ר כחול לבן , רא"ל במי"ל בני גנץ לקח החלטה אמיצה ושם באמת את ישראל לפני הכל.

לכתבה הבאה:

בשורה לעיר שדרות לקראת פתיחת שנת הלימודים

לקראת פתיחת שנת הלימודים וההיערכות ללמידה מרחוק: קבוצת פרטנר מחברת את העיר שדרות לתשתית הסיבים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.