יום שני , 25 מאי 2020

המזכ"לית הראשונה

לקראת הבחירות להסתדרות המורים שייערכו בעוד פחות מחודשיים קיימנו ראיון עם מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד והאישה הראשונה שעומדת בראש הארגון  ועם המועמד של סיעתה, סיעת אמ"י, לתפקיד יו"ר סניף אשקלון, האחראי על עובדי ההוראה בשדרות, אייל חסאן.

בעוד פחות מחודשיים תעמוד יפה בן דוד בת ה-51 ותבקש את תמיכת המורים בישראל להמשיך בתפקיד מזכ"לית הסתדרות המורים. בן דוד  נשואה ואם לארבעה מקריית גת, הינה בעלת תואר ראשון בחינוך גופני, שלמדה כעתודאית. לאחר שחרורה לימדה בן דוד בבתי ספר רבים באזור הדרום. בשנת 2002 התמודדה בבחירות ליו"ר סניף הסתדרות המורים בקריית גת והסביבה ונבחרה.

כיו"ר סניף הסתדרות המורים בקריית גת והסביבה הובילה בן דוד שלל מאבקים, בהם מאבק של אזורי עדיפות לאומית למורים )מתן הטבות למורים שעובדים באזורים מסוימים – ע"ל( ומאבק מול המזכ"ל הקודם יוסי וסרמן.

בדצמבר האחרון נבחרה בן דוד גם ליו"ר סיעת אמ"י, הסיעה הגדולה בהסתדרות המורים. לתפקיד מזכ"לית הסתדרות המורים נבחרה בן דוד במקומו של וסרמן, שכיהן בתפקיד 14 שנה והתפטר מתפקידו בעקבות כתב האישום שהוגש נגדו. כיום, לראשונה בתולדות הסתדרות המורים, מיום הקמתה בשנת 1903, עומדת בראש ההסתדרות מזכ"לית אישה.

איך זה מרגיש להיות המזכ"לית הראשונה בהסתדרות המורים?

העובדה שאני המזכל"ית הראשונה בתולדות הסתדרות המורים מיום הקמתה ב-1903 הינה דבר משמח ומרגש כאחד. התפקיד מביא עימו אחריות כבירה לדאגה לציבור עובדי ההוראה, אשר הינו ציבור גדול במיוחד. למענם אני אמשיך לפעול ללא לאות, להיאבק ולהילחם, עד אשר נביא את מעמד עובדי ההוראה למקום בו הוא ראוי להיות, בהתאם לתרומה האדירה של מעמד זה לחברה בישראל.

עם החתימה על תיקון הסכם השכר עם משרדי החינוך והאוצר ירד מהפרק איום ההשבתה לאחר הפסח?

החתימה על התיקון הביאה לסיום הפגיעה הקשה בשכר שנגרמה לציבור עובדי הוראה גדול במיוחד, של למעלה מעשרים וארבעה אלף מורים. ההסכם מבטיח למעלה מ-700 מיליון ₪ בשנה לטובת שיפור תנאי השכר והעסקה של עובדי ההוראה, זה בהחלט הישג משמעותי שהוריד את איום השביתה המדוברת מהפרק. במשרד החינוך וגם משרד האוצר הבינו היטב שנגמרה תקופה, שמה שהיה לא יהיה ושלא נאפשר להכניס שוב יד לכיסם של ציבור עובדי הוראה ולגעת בשכרם.

ספרי לנו על הישגים נוספים אשר השגתם במסגרת הסכם השכר?

ההסכם כאמור, מבטיח תוספת של למעלה מ-700 מיליון ₪ בשנה לשיפור תנאי השכר וההעסקה של עובדי ההוראה. במסגרתו, יבוטלו קיזוזי השכר שבוצעו בינואר 2017 לדרגות 7-9, השכר במלואו והפרשי השכר ישולמו כבר במשכורת אפריל. כמו כן, בקידום הראשון, עובדי הוראה אשר עמדו בקריטריונים של פז"מ ושעות פיתוח מקצועי והיו זכאים לקידום ראשון בדרגות 7-9 ולא קודמו משנת 3102, יקודמו מיום זכאותם. בנוסף, עובדי הוראה הזכאים לקידום שני ואילך אשר סיימו מחויבות של פז"מ ושפ"מ עד 13.12.16 ולא קודמו יקודמו החל מ-.1.4.17 הדרגות הנמוכות, הדור הצעיר, יקבלו תוספת שכר במצטבר עד 1,470 ₪.  כמו כן, במסגרת ההסכם נוספו גם גמולי תפקידים חדשים: גמול רכז טיולים בביה”ס היסודיים וחט"ב בגובה 6%. גמול רכז השתלבות ואוכלוסייה מיוחדת בביה”ס היסודיים וחט"ב בגובה 6%. גמול רכז פדגוגי בביה”ס היסודיים וחט"ב בגובה 6%. גמול למורה חונך וגננת חונכת, התשלום יבוצע ישירות ע"י משרד החינוך בתלוש השכר ועל כל מתמחה יקבלו החונכים 4.2%. גמול מעריך תפקודי למידה (מת”ל) בחט”ב בגובה 6%. הדבר יאפשר לעובדי ההוראה לקבל תמורה אמיתית בעד עבודתם בהתאם לאחריות התפקיד.

ומה עם נושא הנסיעות אשר הטריד עובדי הוראה רבים?

גם בנושא הנסיעות טיפלנו במסגרת ההסכם: עובדי ההוראה יוחרגו מהרפורמה של התחבורה הציבורית בניכוי 5.41% שהושת על כלל המשק, מורים נודדים בחינוך המיוחד יקבלו תשלום על פי כל נסיעה ומורים לליקויי שמיעה וראייה יקבלו תשלום לפי מחירי נסיעה בודדת בתוספת 50%.

נשמע בהחלט הישגים מרשמים יחסית לתקופת כהונתך הקצרה אבל יש ציבורים הטוענים שלא הוכנסו לטיפול במסגרת הסכם זה, הגמלאים למשל, כיצד יש בכוונתך לפעול למענם?

אני מכירה היטב את המצוקות והבעיות של כלל קבוצות הגמלאים ולאחר שביצענו את התיקונים בהסכם השכר, חשוב לי להדגיש שזה לא הסכם שכר חדש אלא מתוקן, הצבתי כעת את נושא הגמלאים בראש סדר העדיפויות של ההסתדרות המורים. בדיוק לשם כך הקמנו צוות מומחים מיוחד בראשות אבי עייש ואף ביצענו חבירה להסתדרות הכללית תוך הקמת מטה מאבק משותף להצמדת שכר הגמלאות של הפנסיה לשכר הממוצע במשק. יחד אנו נפעל לביטול ההצמדה הפוגענית של הגמלה למדד המתקיימת כיום. זה מאבק ציבורי קשה וחשוב מאין כמותו, לכן אנו מאחדים כוחות ואני בטוחה שאנו נצליח. כבר אמרתי לא פעם שהגמלאים הינם ציבור עתיר זכויות ויקר ערך, לכן אני שמה כעת את הטיפול בבעיותיו בראש סדר העדיפויות, הסאגה הזאת חייבת להסתיים ולכן היא תסתיים, לעולם לא אבטיח דברים שלא אוכל לקיים.

מסר לעובדי ההוראה לסיום?

"ידע כל עובד הוראה באשר הוא, כי כיום עומד מאחוריו איגוד מקצועי חזק ואיתן שלא ייתן יותר יד לפגיעה נוספת בו. אלחם למען עובדי ההוראה, למען הצדק  ולקידום מעמדם, שכרם ורווחתם.  כך עשיתי למעלה מ-51 שנה כיו"ר סניף קרית גת והסביבה וכך אמשיך לעשות, לשם כך נבחרתי".

הכירו את אייל חסאן, יו"ר מנהלי אשקלון, מנהל בית הספר בית יחזקאל מזה 18 שנים וידוע בתור הדמות הסמכותית והמקצועית ביותר בנושא 'אופק חדש' באזור הדרום. כעת הוא הציב לעצמו מטרה חדשה, להתמודד מטעם סיעתה של יפה בן דויד, סיעת אמ"י לתפקיד יו"ר סניף אשקלון האחראי גם על עובדי ההוראה בשדרות. חסאן: " זכות גדולה עבורי להשתייך למשפחת אמ"י )אחדות מורי ישראל( בראשותה של יפה בן דויד מזכ"לית הסתדרות המורים. יש לנו נבחרת נהדרת, אני סמוך ובטוח כי יחד נוכל לשפר, לקדם ולהשיג את כלל המטרות שהצבנו לעצמנו."

אייל, מה האני מאמין שלך ?

ראשית, אני מאמין בכל ילד וילדה, ולכן הנני סבור שהחינוך במדינת ישראל כולה תלוי ביחס שניתן לעובדי ההוראה. לא נוכל לדבר על חשיבות החינוך ולהתעלם מכך שאין מספיק חשיבות לאחראים עליו, המורים, המורות והגננות. בתור מנהל בית ספר בעצמי וכיו"ר מנהלי בית הספר באשקלון אני מכיר מקרוב את הבעיות שדורשות טיפול מיידי. המורות והמורים, הגננות והמנהלים עובדים מסביב לשעון ויש לחזק אותם. לפני חמש שנים הקשבתי לחזונה של יפה בן דויד כיו"ר סניף קרית גת ולכן הצטרפתי אליה ולהנהגה שמונעת משליחות אמיתית למען עובדי ההוראה ולמענם בלבד. אני סמוך ובטוח שיחד עם הצוות המעולה שלצידי נצליח להביא ליחס הוגן יותר כלפי המורים, מול משרדי הממשלה, הרשויות וההורים.

מה אתה מביא לתפקיד היו"ר ?

מעבר להיכרות עמוקה עם צרכי עובדי ההוראה אני מביא איתי ניסון רב ומומחיות בכל סעיפי 'אופק חדש' ומיצוי כלל הזכויות הנובעות מההסכם. מדובר בכלי חשוב אשר יסייע לי בליווי אמיתי, יעוץ והכוונת עובדי ההוראה בסניף. אני סבור כי יש לי ארגז כלים מעולה בתחום זה ויחד עם עמיתיי לנבחרת אמ"י באשקלון – מוטי סיבוני, אביבה לוגסי, משה סקיטל ועוד נבנה מחדש סניף הסתדרות מורים שהנו בית אמיתי שקשוב לצרכי המערכת.

איזה מסר יש לך עבור הגמלאים ?

נושא הפורשים ותא הגמלאים תמיד היה יקר ללבי. הניסיון הרב אשר רכשתי בהכוונת פורשים יאפשר לי לשפר את השירות המוענק לציבור הגמלאים, ללוות אותם בפרישתם ולחזק את תא הגמלאים על ידי פעילויות תרבות ומיצוי זכויותיהם כפי שמגיע להם. אני מתכוון לאפשר למשה סקיטל גמלאי ומדריך טיולים לנהל את נושא הגמלאים כולל שיתוף פעולה עם גמלאי העירייה.

כיצד תתרום לגננות בתפקידך כיו"ר ?

שוחחתי עם עשרות גננות כולל הוותיקות והמובילות שבהן. אני סבור כי יש לי את הכלים הטובים ביותר לסייע לגננות, לחזק את מעמדם ולספק להן סיוע אמתי להתנהלות כלכלית אל מול הרשות. כפי שנהגתי תמיד, אני מתחייב להיות קשוב לכל עובדי ההוראה ובפרט לגננות ולהוביל אותן יחד למציאות טובה יותר. אצלנו בסניף אשקלון הגננות תהיינה חלק מהנהגת הסניף, משום שהן מכירות את צרכיהן טוב ממני !

לסיום, בקצרה שלוש סיבות מדוע לבחור בך ?

1.לנגד עיני מטרה אחת – רווחת עובדי ההוראה היקרים בכל הרבדים. אצלי דאגה למורה היא ערך חשוב המחזק את המערכת. 2. יש לי נבחרת נהדרת עם דמויות מופת חינוכיות. יחד עמן נדגול בשקיפות, בעבודת צוות ובזמינות. אני סמוך ובטוח כי יחד עם יפה בן דויד נוכל לשפר, לקדם ולהשיג את כלל המטרות שהצבנו לעצמנו. 3. אין הרבה אנשים עם ידע וארגז כלים מקצועי כשלי.

 

 

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד נהגת מאופקים שדרסה למוות את ניקול קבסה

הנהגת מואשמת בגרימת מוות ברשלנות לאחר שלא הבחינה בקבסה ז"ל חוצה מעבר חציה בתאונה קשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.