יום רביעי , 27 מאי 2020

החינוך המיוחד בשדרות חזר לפעילות

בהתאם להנחיות החדשות של הממשלה, הוחלט, בין השאר, להחזיר לפעילות מסוימת את תלמידי החינוך המיוחד מגני הילדים ועד לחטיבות הביניים. בשדרות חזרו לפעילות גני התקשורת וכן בית ספר "הדר" לחינוך מיוחד.

אחרי חמישה שבועות בבית חזרו היום 42 תלמידים מבתי הספר היסודיים בשדרות הגיעו לפעילות הלימודית. בנוסף לכך, ביום חמישי, הצטרפו גם תלמידי החינוך המיוחד שבחטיבות הביניים ונפתחו גם כיתות ללקויי למידה, בהן, התלמידים מקבלים מענה לימודי וטיפולי.גם יחידת הנוער הצטרפה ליוזמה, והשבוע נפתח פרויקט 'חבר מיוחד' בו לומדים התלמידים ב'שיחת זום' עם חונכים שעברו הכשרה בתחום.
בית ספר "הדר" בשדרות פתח את ביום שלישי השבוע את שעריו ללמידה של תלמידיו על הרצף התקשורתי במוקדי למידה ייחודיים, זאת לאחר כחודש שבו היה סגור בשל הנחיות הממשלה בעקבות התפשטות נגיף הקורונה וחופשת חג הפסח.

כחלק מההבנה שרצף למידה וטיפול בקרב תלמידים עם צרכים מיוחדים, הכשיר בית הספר מרחבי למידה לתלמידיו שהגיעו כבר ביום שלישי. ההיערכות הייחודית לקליטת התלמידים נעשתה בשיתוף משרד החינוך, אגף החינוך בעירייה ואגפים רלוונטיים נוספים, תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות.
צוות בית-הספר החינוכי-טיפולי והמסייע התגייס ללא היסוס מתוך הדאגה לתלמידים והרצון לתמוך במשפחות, קיבל את התלמידים בהכלה ובאהבה תוך הקניית כללי שמירה על בריאות ומתן מענה אישי רגשי וחינוכי לכל תלמיד שהגיע.

מנהלת בית הספר, מירי פרוכטר, אמרה: "ההיערכות המורכבת לקבלת התלמידים התאפשרה בזכות עזרתו הגדולה של סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי ומפקחת בי"ס, דבורה גוזל. מרגש לראות שלמרות החשש, צוות בית-ספר הגיע ללא התלבטות בחיוך, שמחה ובסבלנות בכדי להמשיך את רצף הלמידה. בית ספר 'הדר' דוגל בהתאמת הדרך לכל תלמיד בכדי לאפשר לו את מימוש כוחותיו בזמני שגרה וגם בזמני חירום ולכן פתיחת בית-ספר למוקדי למידה לתלמידים הינה חלק משרותי החינוך המיוחד שבית-ספר נותן לתלמידים והוריהם".

ראש העיר, אלון דוידי, בירך את תלמידי החינוך המיוחד ואת הצוות על החזרה לסוג של שגרה ואמר: "השגרה כפי שנכפתה עלינו בשל נגיף הקורונה היא לא פשוטה לאף-אחד, אך ישנה אוכלוסייה שלה היא קשה במיוחד ואלה הילדים והילדות עם הצרכים המיוחדים. אני שמח שמשרדי הבריאות והחינוך איפשרו את פתיחת מסגרות הלימוד שלהם, גם אם לא כל השבוע ולא כל היום, שעות הלימוד האלה והמפגש עם הצוותים חשובים מאוד ואני מאחל הן לתלמידים והן לצוות בהצלחה".

סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, אלעד קלימי: "חזרה לשגרת לימודים וטיפולים היא גלגל ההצלה של ילדי החינוך המיוחד. החינוך המיוחד בשדרות נערך כראוי לתוכנית "אסטרטגיית היציאה", במסגרתה מתקיימת פעילות לימודית מגני הילדים ועד לחטיבות הביניים. אני מודה למנהלת החינוך המיוחד, סוניה שרביט על ההשקעה לטובת התלמידים והוריהם, כמו בכל השנה, הצוות עושה עבודת קודש נפלאה ומחממת את הלב".

לכתבה הבאה:

שר הביטחון בני גנץ סייר בשדרות ואוגדת עזה

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, ח"כ בני גנץ, הגיע ביום שלישי השבוע למפגש ראשון עם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.