יום ו' | 16.7.21 | 08:00 | צילום: גולן סבג

הורים בתורני חדש זועמים על העברת אגף בנות למבנה חיצוני

בעיריית שדרות הודיעו להם כי המבנה אליו יעברו יהיה המבנה של בי"ס מדעים אלון שאמור לעבור למבנה חדש.

אחרי שההחלטה לא למנות את המורה הוותיקה יעל ממו למנהלת האגף החדש לבנות בתורני חדש עוררה כעס רב בקרב ההורים, כעת הם זועמים על החלטה חד צדדית שהתקבלה לנתק לגמרי את האגף החדש מבי"ס שיהפוך לבנים בלבד ולהעביר אותם למבנה חיצוני אחר.

"על פניו בעיריית שדרות מבקשים להיטיב איתנו אבל בפועל כשהסכמנו על הפרטה לאגף בנות לא ממש רצינו שיוקם בית ספר בנפרד" סיפר השבוע הורים. "אני למשל מאוד אוהבת את בית הספר, רשמתי אליו גם את הילד וגם את הילדה במטרה שילמדו באותו בית ספר אבל בנפרד, כך גם בבוקר אני מורידה אותם יחד. מה שמרגיז בסיפור שמחליטים עבורנו".

ההורים החליטו למחות על כך, פתחו קבוצת ווטסאפ לטובת מאבק בהחלטה שהתקבלה. "המעבר של אגף בנות לבית הספר מדעים אלון לא מתקבל על הדעת בשום אופן. עד מתי אנחנו, ההורים והתלמידים של תורני חדש נגיד אמן על כל התנהלות לא מקצועית ולא תקנית של ההנהלה והרשות? קצרה היריעה מלהכיל את כל אתגרי בית הספר לאורך השנים, אך אנחנו אומרים עד כאן! הגיעו מים עד נפש. לקבל מכתב עם החלטה מוגמרת, ללא לוגו, ללא אדם שחתום עליו, ללא שיתוף של ועד ההורים, אין מבנה תקין, ואין עדיין מנהלת מכהנת ובו הודעה לקונית, חודש לפני תחילת הלימודים, על העברת האגף למבנה מיושן , מתפורר, עם הבטחות של פלסטר על פלסטר. שהמיגון בו הוכח כי אינו מגן ומסכן את ביטחונם של הילדים, שהכיתות בו קטנות, שאין בו חניה לכמות כזו של רכבים בבוקר. יש לנו תחושה שמנצלים את זה שאנחנו "שבויים" של בית הספר, ואין לנו אלטרנטיבות ראויות, ושוב, עושים בנו כרצונם".

מעיריית שדרות נמסר: "בגלל מספר התלמידים בבית הספר ומחסור חמור בכיתות ובחללי למידה, הוחלט על פיצולו לשני בתי ספר (בנות ובנים). מהלך זה יאפשר צמיחה של שני האגפים, עצמאות פדגוגית וצמיחה חינוכית.
לאחר בחינה מדוקדקת של הצרכים ומרחבי הכיתות בבית הספר, פנו אלינו בבקשה לשנות את מיקום אגף הבנות לתקופת מעבר עד לבניית בית הספר החדש כך שיתאים לצרכי התלמידות והצוות. לאחר התייעצות בין הנהלת בית הספר, המחוז והרשות המקומית, אגף הבנות יעבור לבית הספר המתפנה ב"מדעים אלון" לתקופת מעבר לשנתיים (תשפ"ב – תשפ"ג).

על מנת לסבר את האוזן, השטח הבנוי של אגף הבנות ב"תורני חדש" עומד כיום על 1300 מ"ר בקירוב, ובמדעים אלון כ- 1800 מ"ר (פער של כ- 40%), ובנוסף לו גם אולם ספורט השייך לבית הספר. בית הספר עובר בימים אלו שיפוצים נרחבים במאות אלפי שקלים לצורך קבלה מיטבית של התלמידות והמורות. נציין בין היתר כי בעוד כשנתיים ייכנס בעז"ה אגף הבנות למבנה חדש שעלותו למעלה מ-20 מיליון שקלים ויכלול 18 כיתות לימוד עם מרחבי למידה חדשניים בדגש ריגשי וחברתי".

About אורי גבאי

Check Also

שר הביטחון גנץ בביקור בעוטף: "ישראל מוכנה לכל תרחיש"

שר הביטחון, בני גנץ, ערך עם סגנו אלון שוסטר סיור בעוטף במהלכו קיים הערכת מצב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.