במתחם הבדיקות באולם גיטיס. צילום: עיריית שדרות

"ההחלטה על סגר חלקי היא מאוזנת ונכונה"

על רקע העלייה העקבית בתחלואה בעיר והזעם על הסגר החלקי בעיר, התראיין ראש העיר אלון דוידי לתכנית האקטואליה שלנו "זמן מקומי" בהנחיית יוסי אוחיון ואורי גבאי, והיה לו הרבה מה לומר לתושבים המבולבלים. צפו בראיון המלא.

נגיף הקורונה ממשיך לתת את אותותיו בעיר שדרות, ובינתיים למרות ההנחיות לסגר חלקי על העיר, נראה שהעלייה בתחלואה נמשכת. בינתיים, הממשלה ממשיכה להטיל הגבלות שבעיקר מקשות על התושבים שלא מצייתים לסגר באופן מלא.

"אנחנו נמצאים כשבוע כבר בתוך התפרצות יותר גדולה משחווינו בעבר. אנחנו נמצאים ברמזור אדום מבחינת תחלואה יומית, כל העיר הייתה אמורה להיכנס לסגר" פתח ראש העיר את דבריו. "זה סגר נושם, אנחנו לא מקימים גדרות ומקיפים שכונות. יש ערך גדול להמשך הכלכלה ואני שמח שהצלחנו לצאת מסגר מלא על כל העיר. אבל הציבור חייב להבין את המשמעות של שמירה על הנחיות" הוסיף.

 דוידי הגיע לבצע בדיקת קורונה עם בנותיו. צילום: עיריית שדרות

דוידי מודע לרמת התחלואה ההולכת ועולה והוא קורא לתושבים לשמור על ההנחיות וללכת להיבדק במתחמים היעודיים שנפתחו בעיר. "רמת הבדיקות בתחילת הקורונה לא הייתה גדולה כי לא הייתה תחלואה גבוהה בשדרות. במתחמים האלהכל אחד יכול להיבדק ללא צורך בהפניה, אבל חשוב להיות בבידוד מניעתי עד לקבלת התשובה".

באשר למצב האבטלה בעיר אמר דוידי שהממשלה צריכה לחשוב על צעדים שיחזירו את המובטלים למעגל העבודה. "לפני הקורונה אחוז האבטלה בשדרות היה חמישה אחוז בלבד, שזה מאוד נמוך בפריפריה. כרגע המספרים קטנו אחרי שבהתחלה היו מאוד גבוהים" אמר דוידי. "אנחנו מפעילים תוכניות ביחד עם אילנית אסיף שהיא מנהלת לשכת התעסוקה בעיר, ביחד עם מרכז הצעירים ונציגי המעסיקים בעיר ודואגים גם לעסקים הקטנים" סיים דוידי.

לכתבה הבאה:

שעתיים לתוך הסגר: הנחיות לא ברורות ובלבול עצום

בזמן שבממשלה ממשיכים לריב על הגבלות נוספות, בשעה 14:00 החל הסגר הכללי ברחבי המדינה שיימשך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.