יום שישי , 29 מאי 2020

דוידי בוועידת החינוך: "כל ילד בשדרות יוכל ללכת לחוג"

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, השתתף השבוע בוועידת החינוך של "ידיעות אחרונות" ו"ynet" בבנייני האומה בירושלים. בוועידה, שנשאה את הכותרת "מובילים חינוך לשינוי", דיבר דוידי על המחויבות שלו כראש עיר לכל ילד וילדה, גם בשעות שלאחר בית-הספר.

העיתון "ידיעות אחרונות" ואתר "ynet" קיימו ביום שלישי השבוע את ועידת החינוך "מובילים חינוך לשינוי" בבנייני האומה בירושלים. בוועידה השתתפו נשיא המדינה, שר החינוך המכהן וכן שרי החינוך לשעבר, אישי ציבור, אנשי חינוך וראש עיריית שדרות, אלון דוידי.

דוידי השתתף בפאנל שנשא את השם "החינוך לא נגמר בבית ספר". את הפאנל הנחתה העיתונאית מרב בטיטו והשתתפו, מלבד לדוידי: סרן במיל' גדי יברקן, ראש המכינה הקדם-צבאית "בארי", דפנה שילון-בר, רכז תנועת הנוער ה"הנוער העובד והלומד", יניב ויצמן, מייסד ויו"ר ארגון נוער גאה, מודי בר-און, איש תקשורת וחבר בוועד המנהל בעמותת "שער שוויון", מתן יפה, מייסד ומנכ"ל עמותת "כוכבי המדבר" ופאתן אלזינאתי, מנהלת מרכז קהילתי ערבי-יהודי בלוד.

במהלך הפאנל נשאל דוידי על התרומה שלו בכל הקשור לחינוך הבלתי-פורמאלי. "מלבד ארבע תנועות נוער שיש בעיר, שאנחנו תומכים מאוד בפעילות שלהן ומסייעים להן, יש בעיר מועדוני נוער שעושים עבודה נפלאה", אמר דוידי. "בנוסף לכל זה, אני הצהרתי כשנכנסתי לתפקידי שלכל ילד וילדה בשדרות תהיה את האפשרות להירשם לחוג במתנ"ס, בלי קשר למצבה הכלכלי של משפחתו. בשנה הראשונה גבינו 500 ₪ לשנה לחוג, בשנה השנייה 700 ₪ ובשנה השלישית 900 ₪. הגענו למצב שבו כמות הילדים במתנ"ס, גדלה מ-400 ל-1,400 ובכך השגנו את מטרתנו ואנחנו ממשיכים לפעול בנושא".

גם לתדירות הפעמים לחוג בשבוע, התייחס דוידי כשאמר: "אני למדתי זאת מהמגזר הרוסי שיש הבדל בין ילד שהולך לחוג פעם בשבוע לילד שהולך שלוש פעמים בשבוע ואני רואה את זה גם על הבת שלי שהולכת לחוג התעמלות אומנותית, כמה זה משפיע עליה לחיוב".

ראש העיר הוסיף, שבשדרות הכל מסובסד, כולל קייטנות הקיץ ויום לימודים ארוך עד השעה 17:00.

דוידי התייחס גם לחינוך הפורמאלי, עליו הוא שם דגש רב, גם במה שקשור למבחני הבגרות וגם למבחני המיצ"ב שיהיו בקרוב. "בשדרות אחוז הזכאים לבגרות הוא מהגבוהים בארץ ועומד על 88% במקיף הכללי ו-82% במקיף הדתי, שזה יותר גבוה מערים גדולות במרכז", ציין דוידי. "אנחנו שמים דגש על מצוינות ולמידה משמעותית".

לסיום, נתן דוידי דוגמה ממש מהשבוע האחרון לחינוך הדור הצעיר ולשילוב בינו לבין הדור המבוגר. "בפורים יש מצווה לחלק משלוחי מנות, אז אנחנו הכנו משלוחי מנות, ילדי הגנים ציירו ציורים, בני הנוער הדביקו אותם על משלוחי המנות ודאגו לחלק אותם לקשישים בבתי גיל הזהב בשדרות", סיפר דוידי.

המנחה והמשתתפים התרשמו מדבריו של ראש העיר, שגם סיפר על שיתופי פעולה עם חלקם, כמו עם פרויקט "שער שוויון" ועם תנועת "הנוער העובד והלומד" המפעילה קן בעיר.

לכתבה הבאה:

משרד הפנים: "בסמכות העירייה לבטל אגרת שילוט"

חבר עיריית שדרות עו"ד אמיר פינטו פנה לפני כשבועיים למשרד הפנים בבקשה לאשר לעירייה פטור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.