שבת , 30 מאי 2020

גלנט באמירה מרגיזה:"התפקיד שלי הוא לא להרגיע ילדים"

חבר הקבינט, השר יואב גלנט התראיין הבוקר ב-101.5 בתוכנית של מנדי ריזל ושחרר אמירה בעייתית. מארגני מחאת השקופים: "התבטאות מבישה,בלשון המעטה". השר גלנט מנסה לתקן את הרושם שנוצר: "‫ביטחון ישראל עומד מעל הכל.‬ ירי רקטה, אפילו אחת, הוא מעשה טרור וקריאת תיגר על נוכחותנו בארץ הזו".

שר העלייה והקליטה יואב גלנט חולל הבוקר סערה לאחר שאמר כי אין זה מתפקידו להרגיע את תושבי עוטף עזה. בראיון למנדי ריזל ב'רדיו 101.5FM (דרום) התייחס גלנט למצב בעזה ואמר: "אנחנו צריכים לפעול בשכל ישר ומהראש ולא מהבטן".

הוא נשאל: אבל זה לא מרגיע את הילדים

והשיב: "התפקיד שלי הוא לא להרגיע את הילדים, התפקיד שלי הוא לדאוג לביטחון ישראל לפי סדר העדיפויות"

איילת פלטי אחת ממארגני מחאת השקופים בשדרות הגיבה לאמירה של גלנט לדרום 101.5: "ומי יגן על הילדים שלנו?? ושוב תעמולת בחירות. מחלקים "מתנות עטופות בסרט אדום" (תקציבים לאשקלון והעוטף), וכל זה כדי להשתיק אותנו? אנחנו אזרחי מדינת ישראל מבקשים משהו בסיסי ולגיטימי. לחיות בשקט בבית שלנו "לדאוג לביטחון ישראל לפי סדר העדיפות" ?? אנחנו לא אזרחי המדינה? או שמא בסדר העדיפות אנחנו לא נכללים? עצוב מאוד שנבחר ציבור מתבטא כך,בריש גלי. אנחנו מתנהלים בלופ של שיגרת חירום תמידית. הנה חיסלו הבוקר מישהו בעזה,משמע התגובה בוא תבוא היום/מחר? התבטאות מבישה,בלשון המעטה.

מפלגת העבודה גשר תקפו בחריפות את השר גלנט על דבריו הבוקר ׳ברדיו דרום׳: “נתניהו ושריו איבדו את זה לגמרי. הם שכחו מה תפקידיה של ממשלה. שר שמתנער מאחריותו ומאחריות הממשלה, הוא וממשלתו לא ראויים לאמון הציבור. אנחנו רואים בני אדם לפני הכל. אנחנו סופרים את ילדי עוטף עזה בעוד נתניהו סופר דולרים במזוודות לחמאס. בקרוב מאוד זה יפסק”.

בניסיון כנראה לתקן את הרושם השר גלנט עצמו צייץ בטויטר: "‫ביטחון ישראל עומד מעל הכל.‬ ירי רקטה, אפילו אחת, הוא מעשה טרור וקריאת תיגר על נוכחותנו בארץ הזו – לא נסכים לכך. לא נקבל מצב בו יורים על ילדי ישראל ואנחנו עומדים מנגד – בטחונם ושלומם של ילדי ישראל ועוטף עזה עומד בראש סדר העדיפויות שלנו, כי הם העתיד של כולנו"

 

לכתבה הבאה:

משרד הפנים: "בסמכות העירייה לבטל אגרת שילוט"

חבר עיריית שדרות עו"ד אמיר פינטו פנה לפני כשבועיים למשרד הפנים בבקשה לאשר לעירייה פטור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.