יום שני , 25 מאי 2020

בשל הליקויים יושבת סניף הצופים בעיר

הנהגת תנועת הצופים החליטה לסגור את מבנה השבט בשדרות, בשל ליקויי בטיחות חמורים והעובדה שאינו ראוי לפעילות. הורי החניכים טוענים כי ראש העירייה הבטיח לפני כתשעה חודשים שהסניף ישופץ, אך שום דבר לא נעשה

אם לא יימצא פתרון קסם של הרגע האחרון, אז החל ממחר ייסגר לפעילות מבנה שבט הצופים בשדרות בשל ליקויי בטיחות חמורים, עליהם מתריעים ההורים והנהגת הסניף. למעשה מזה תקופה ארוכה שפעילות התנועה כבר אינה מתקיימת במבנה, אלא מחוצה לו, בשל הסכנה שנשקפת לחניכים. בהנהגת התנועה אומרים שלמרות זאת, השבט פתח את שנת הפעילות בצורה טובה ושמגיעים אליו באופן קבוע כ-100  חניכים. לטענתם בחודש פברואר האחרון הגיע אל לשכתו של ראש העירייה, אלון דוידי, מזכ"ל תנועת הצופים קלי כהן והצדדים דנו במצבו של מבנה השבט, שאינו ראוי לפעילות. המבנה לא ער עבודות תחזוקה מזה מספר שנים, החלונות שבורים, מערכת החשמל אינה תקינה, תאי השירותים לא שמישים והממ"ד ללא חלון תקין.

"אני באופן אישי פניתי בעבר בדרכי נועם לאנשי מפתח בעירייה, שיטפלו במחדלים שמסכנים את ילדינו אך כפי שאומר המשפט: 'הבטחות כמו חול ואין מה לאכול'"

חלון ממ"ד שאינו תקין
חלון ממ"ד שאינו תקין

בפגישה המדוברת הבטיח דוידי לאשר תקציב של כ-100,000 שקלים, שיוקדש לשיפוץ המבנה בהקדם, על מנת להחזיר אותו לפעילות תקינה ולהפוך את המבנה לראוי ומכבד את החניכים שבאים אליו. "מאז למרות בקשות חוזרות ונשנות בעניין זה לא התבצעה כל פעולה בעניין והמבנה עדיין עומד במצבו הקיים" כתב לראש העיר, אסף צרי, מרכז הנהגת הדרום בתנועה. "בסיור בטיחות מטעם תנועת הצופים, שהתקיים טרם תחילת שנת הפעילות הותנו מספר תנאים על מנת לאפשר פעילות במבנה השבט ללא כל סכנה לנוכחים בו". באותו המכתב, שנשלח לראש העיר לפני כשבוע, גם הודיע צרי לדוידי כי הסניף ייסגר החל מיום ג' הקרוב (מחר). "כולי תקווה שהתערבותך בנושא תביא לפתרון מהיר" כתב לו צרי, אך המכתב לא זכה למענה.

"בזמן שבשדרות מתהדרים בפתיחת סניף בני עקיבא ועל זה אני מברכת, שבט הצופים בדרך להיסגר" כתבה עו"ד דבורה ביטון, פעילת ציבור ואמא לאחת החניכות.  "עד מתי ימשיך הביזיון הזה?! אני באופן אישי פניתי בעבר בדרכי נועם לאנשי מפתח בעירייה, שיטפלו במחדלים שמסכנים את ילדינו אך כפי שאומר המשפט: 'הבטחות כמו חול ואין מה לאכול'. התחושה שרובצת זמן רב בעיר על העדפה מגדרית, ככל הנראה, הופכת מבוססת". ההורים הודיעו כי אינם מתכוונים לשתוק וכי בכוונתם לעשות הכל על מנת שהליקויים יתוקנו וילדיהם ימשיכו ליהנות מהפעילות של התנועה.

"הפעם לא נרפה. לעיר ולעירייה צריך להיות אינטרס, ששבט הצופים ימשיך להיות ממובילי העיר ודור העתיד. לא יעלה על הדעת שמדובר בתיקונים זעומים, שלוקח כל כך הרבה זמן להתייחס אליהם. מה בדיוק מצפים מילדנו, שישהו בחורף בחשכה ובקור כפי שהיה עד כה?! לא אשתוק עד שסוגיה זו תבוא לפתרונה" אומרת ביטון.
מעיריית שדרות נמסר בתגובה: "מאז כניסת ראש העיר לתפקיד, כלל תנועות הנוער ותנועת הצופים בפרט מהווים חלק משמעותי מהשקעת העירייה בחינוך הבלתי פורמאלי. בשלוש השנים החולפות עיריית שדרות מעודדת את הפעילויות השונות של כלל תנועות הנוער, משדרגת את סניפי תנועות הנוער, מקיימת פגישות עם נציגי התנועות ואף הוקצה לאחרונה תקציב מיוחד וחריג לתפקיד רכז בשכר לתנועת הצופים ע"מ לעודד הגעת חניכים לסניף ואת הפעילות השוטפת.  לעניין התגובה, הליקויים הגיעו לפתחו של ראש העיר והוא הנחה את הצוותים המקצועיים לטפל בהם במהירות ובמקצועיות".

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד נהגת מאופקים שדרסה למוות את ניקול קבסה

הנהגת מואשמת בגרימת מוות ברשלנות לאחר שלא הבחינה בקבסה ז"ל חוצה מעבר חציה בתאונה קשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.