יום רביעי , 3 יוני 2020
קמפיין פתק אדום. צילום: סמדר עטר חיים

ביבי? גנץ? יוזמה בשדרות להצביע "פתק אדום"

מורן הילה מדמוני משדרות מובילה בשבועות האחרונים את קמפיין המחאה ולקראת הבחירות היום ומציעה לשים בקלפי פתק אדום במחאה על היעדר מענה למציאות הביטחונית בעוטף.

לא מעט ייאוש הפגינו תושבים רבים משדרות וישובי העוטף נוכח העובדה כי המציאות הביטחונית לא משתנה אבל האם זה יבוא לידי ביטוי בקלפיות בסוף היום? יוזמה שמקדמת תושבת העיר, מורה הילה מדמוני קוראת לתושבי הדרום דווקא קוראת להתייצב בקלפי אבל לא להצביע במחאה על המציאות הביטחונית לאף מפלגה אלא לשים במעטפה "פתק אדום".

בראיון ל'דין וחשבון-שדרונט' לפני מספר חודשים היא סיפרה על היוזמה: "אני בוחרת פתק אדום, לא בוחרת הפעם לתת את הקול שלי לאף מועמד כי לא מצאתי כזה, זאת המחאה שצריכה להיות בשדרות והעוטף. זה צעד נכון כי אני לא  מאמינה באף אחד, אף אחד לא נותן לי תחושת ביטחון. לא ביבי וגם לא גנץ, להזכיר לך מה היה כשגנץ היה רמטכ"ל ולא עשה הרבה אז הוא יכול לדבר עד מחר, בעצם כל אחד יכול לדבר שאני אעשה ככה ואני אעשה ככה, הייתה לו הזדמנות כרמטכ"ל לדחוף את הממשלה למהלך צבאי משמעותי וזה לא קרה כי הוא היה מהוסס ואני לא יודעת אם אנחנו צריכים ראש ממשלה הססן. רק זה מה שחסר לנו".

 יוזמת המחאה, מורן הילה מדמוני. צילום: סמדר עטר חיים

בפוסט שפרסמה רגע לפני פתיחת הקלפיות, הסבירה למה להצביע "פתק אדום": "הרבה טוענים כי בעשותי כך, אני מחזקת את הצד השני. הימניים טוענים שאני מטעם ה-'שמאל' או מטעם ה-'הקרן החדשה'. ואילו מה-'שמאל' טוענים שאני מחלישה אותם ומחזקת את הצד הימני, מאחר וה-'ימניים' יצביעו, וכך נשמר שלטון שהם לא חפצים בו. מה שהכי עצוב בעיניי זה שכל השיח הפך להיות "ימין" או "שמאל". כאילו חיינו הם 'שחור או לבן' 'אור או חושך', הכל מועצם, הכל מוחצן… הכל נהיה דיכוטומי ובתווך ישנו ציבור גדול ושלם שנדמה שנשכח. מבחינתי, השיח אינו נכון. השיח שלי והמחאה שאני מובילה ויש איתי רבים הוא על מגוון נושאים רבים, אולם, מאחר וישנה בעיה קשה שטרם נמצא לה פתרון, ובעיה זו היא אחת מזכויות היסוד במדינה דמוקרטית, החלטתי לצאת במחאה. הזכות עליה אני מדברת היא כמובן
הזכות לביטחון.

אני מבינה ויודעת ש-כל קול, משפיע! אך מחאה ביכולתה להשפיע רבות לא כל השפעה על הרכב הממשלה והכנסת, אלא על מדיניות קבלת ההחלטות בעתיד.זה הדבר היחיד שטרם נוסה, ואין מה להפסיד אחרי 18 שנים שבהם גדל דור שלם שמדינה ריבונית דמוקרטית לא מצליחה לספק לו ביטחון, על אף מחוייבותה לכך.אם את/ה גם חש/ה שהנושא לא מטופל כראוי, פשוט כל מה שעליך לעשות זה לקחת פתק לבן ולרשום עליו: "צבע אדום". ככל שתהיה מגמת עלייה בקולות הפסולים בכל חלקי הארץ, מי שייבחר יבין שעליו להשיב את אמון הציבור ולדאוג לביטחון. לפעמים הצבעה ללא השפעה, היא המשפיע הגדול ביותר!

לכתבה הבאה:

צפו: עומס גדול בתור לבדיקת קורונה לתלמידי גוטוירט

שלוש קופות חולים העמידו תחנות בדיקה בסמוך לתיכון שבו קיים חשש להידבקות המונית. ראש העיר: …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.