יום שלישי , 14 יולי 2020
בעלי גרג בשדרות. מקווים להתאושש בלי הסלמות ביטחוניות מיותרות. צילום: אלברט גבאי

"בחודשים הקרובים נדע אם נשרוד והמסעדה תמשיך להתקיים"

מסעדת 'גרג' המצליחה במרכז מול 7 בשדרות פותחת שעריה ללקוחות והתקווה של הבעלים השותפים שמעון אלחרט וג'ורגי' אוקרט שהפעילות תחזור למה שהייתה טרום הקורונה כדי שיוכלו לעמוד שוב על הרגליים. "הקורונה הכתה בכולם אבל לעסק שנמצא בשדרות הקושי גדול יותר".

כבר חמש שנים מאז שהוקם מרכז הקניות 'מול 7' בכניסה לשדרות, סניף של מסעדת 'גרג' בשדרות נחשב לאחד מעוגני הבילוי הפופולאריים במתחם, מדי יום מאות מתושבי העיר והאזור ממלאים את בית הקפה שמספק אווירה שלא הייתה קיימת קודם.

מי שחברו יחד כדי לרכוש את הזכיינות הם החברים ואוהדי בית"ר ירושלים מושבעים שמעון אלחרט תושב העיר שדרות וגו'רג'י אוקרט מאופקים מתוך אמונה גדולה בצרכנים בני המקום שהיו צמאים לבית קפה על כל מרכיביו, תוך זמן קצר המקום הפך למוקד בילוי מרכזי לצד מסעדות מצליחות נוספות שנפתחו במתחם אלא שמהר מאוד, כפי שהם מן הסתם לקחו בחשבון טרם כניסתם לזכיינות, הם נאלצו להתמודד עם לא פחות מ-14 סבבי הסלמה על פני שנתיים שפגעו כלכלית בעסק. בהתחלה הם שמרו על שתיקה אבל ברגע שהמציאות הביטחונית כרסמה בהם כלכלית הם החליטו בחודש יוני 2019 יחד עם בעלי מסעדות נוספים מהעוטף להוביל מחאה גדולה על הפיצוי הכספי שהגיע להם בצדק מהמדינה משום שבכל סבב הסלמה המסעדה נסגרה ליומיים-שלושה במקרה הפחות גרוע והמדינה קבעה כי רק אם יוגדר מצב מיוחד והם יסגרו למשך שבוע ימים הם יהיו זכאים לפיצוי כספי. "אנחנו כבר לרגילים למציאות הזו אבל בכל זאת הפעם זה הצליח להפתיע אותנו" סיפר בזמנו אלחרט, "כולנו במסעדה היינו ערוכים לעשרות סועדים, פתאום צבע אדום והכל משתנה בשנייה אחת. ירי בודד של מה שכולם נוהגים "טפטופ" הרס לנו ערב שלם, הפעם זה תסכל אותנו מאוד, אמרתי לעצמי אי אפשר עוד לשתוק, מעכשיו אני יוצא למלחמה על העסק שלי".

 מסעדת גרג בשדרות, ערוכה ומוכנה לחזרה רשמית מלאה. צילום: ישראל אוחנה

ואכן הם יצאו למלחמה שנמשכה חודשים ארוכים עד שהשיגו את מבוקשם ונתקלו ביועצים משפטיים שעיכבו את מתן הפיצוי, הם לא היססו להתייצב בבית של אותו יועץ משפטי כדי להפגין. "בסופו של דבר המאבק הזה הצליח, יש בעלי מסעדות בשדרות והעוטף שכבר קיבלו פיצוי, אני אישית עדיין לא קיבלתי אבל איכשהו כולנו הצלחנו להחזיק את הראש מעל המים, היו לנו שלושה חודשים של שקט כדי לעבוד רצוף ואולי לכפר מעט על הנזקים שספגנו".

ואז נחתה על כולנו מגפת הקורונה?
"הקורונה הכתה בכולם והייתה מעין שותפות גורל אבל לעסק שנמצא בשדרות הקושי גדול יותר משום שעוד לא התאוששנו מכל סבבי ההסלמה, עוד לא קיבלנו פיצוי ורק התחלנו להתאושש נחתה עלינו הקורונה. עכשיו אין מה לעשות מדובר במגפה עולמית אז ישבנו בבית והאמנו שהמדינה תדאג לפצות אלא מה? עד שהפיצוי יצא לדרך אנחנו מגלים שלא מקבלים שום דבר בפעימה הראשונה, כך גם בפעימה השנייה והשלישית גם לא ידוע עדיין וגם לא היה צפי מתי נחזור לעבוד".

אפשר להעריך שהנזק הוא עצום, איך שורדים את זה?
"ברור, חודשיים שלא עבדנו, מדובר בתקופה הכי פעילה בשנה גם לפני פסח וגם לאחר מכן, אפשר לומר שההפסד הוא עצום, כדי לשמור את הראש מעל המים עשינו כמה פעולות אישיות כמו להביא כסף מהבית כדי שהעסק ישרוד, לשמחתנו בתקופה הזו הרשת כמובן באה לקראתנו ולא שילמנו דמי זכיינות, גם בעלי המתחם באו לקראתנו בשכירות, מה שכן היו ספקים שהיינו משלמים להם שוטף 45 דרשו את הכסף במקום כי היה להם ברור שבתום השוטף לא יהיה לנו כסף לשלם להם ואתה מוצא את עצמך בחוסר ברירה כי אם לא תשלם הוא לא יספק לך סחורה".

מבחינתם של השותפים אלחרט ואוקרט, הפעם בגלל האכזבה הגדולה מהמדינה הם סירבו לצאת ולהשתתף במחאות הגדולות של השולמנים והאחרים. "אפשר לומר שאנחנו כבר מיואשים מהמדינה, האמת קראו לנו למחאות אחרי שראו את המחאה הקודמת שלנו לגבי העוטף אבל כבר לא נשארו לנו כוחות למאבקים".

לא היו מחשבות לצאת מהתחום, פעם אתם נפגעים מהמציאות הביטחונית וכעת מהקורונה?
"אני אשקר לך אם אגיד שלא עלו מחשבות לחשב מסלול מחדש, ענף המסעדנות הוא לא ענף קל ואנחנו עושים הכל כדי להצליח. הכי מצחיק שבתקופה האחרונה אתה אומר לעצמך כבר עדיף את הקסאמים ולא את הקורונה כי במציאות הביטחונית יש לפחות הערכה מתי זה נגמר. אבל ברצינות אנחנו רק רוצים לחזור לעבוד בלי קורונה ובלי קסאמים, רק לעבוד".

השבוע תפסנו אותם נערכים למסעדה שתיפתח אחרי חג השבועות. "בימים האחרונים אנחנו מבצעים ניקיון במסעדה ומכינים אותה לפעילות" מסביר ג'ורגי' אוקרט, "בשלב הזה יהיה מותר לנו להכניס עד 85% מגודל המסעדה וזה אומר 100 לקוחות, בנוסף אנחנו כרגע לא יכולים להחזיר את כל העובדים, רק 30% יחזרו לפעילות".

רבים מהמסעדנים טוענים כי יתקשו להתאושש באמת, מה המצב אצלכם, איך מתאוששים מזה?
גו'רגי': "אף אחד לא באמת יכול לדעת כרגע כי את הנזק אנחנו נגלה כנראה רק בהמשך, בוא נאמר, בחודשים הקרובים נדע אם נשרוד והמסעדה תמשיך להתקיים. בנוסף, הרבה גם תלוי במדינה, היא חייבת להירתם יותר למען אותם עסקים כדי שישאירו את הראש מעל המים, זה לא יהיה פשוט".


שמעון: "הערכה שלי שאם נחזור לאותה פעילות שהייתה טרום הקורונה נצליח להשאיר את הראש מעל המים ולהתאושש אבל צריך גם לקחת בחשבון שהקורונה פגעה גם באזרחים וגם הם צריכים להתאושש כדי לצאת ולבלות בבית קפה, אני כבר איבדתי אמון במדינה ולכן אצטרך לסמוך על הלקוחות שלנו וגם על עזרה מבעלי המתחם כי לכולנו מטרה משותפת, אם המתחם הזה פורח כולם מרוויחים מזה".

ובלי לפתוח פה, המציאות הביטחונית עדיין אורבת לנו?
גו'רגי': "בתקופת הקורונה ידענו לעשות מהר את המעבר משגרה לחירום בזכות הניסיון שצברנו, אנחנו חוזרים לפעילות ולוקחים הכל בחשבון, בגלל הזה אני אומר לא יודעים עדיין להעריך באמת מתי נתאושש כי כשיש לך עסק בשדרות אתם גם לוקח בחשבון את המציאות הביטחונית שבכל רגע נתון יכול לשבש הכל. התקווה שלנו שנחזור לשרת את הלקוחות בלי הפרעות נוספות".

לכתבה הבאה:

הסוף לתעלומת המים? שדרות עוברת למדי מים חכמים

לכל תושב תהיה גישה מהטלפון הנייד למונה המים שלו וכך יהיה ניתן לשלוט ולבקר את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.