שבת , 4 יולי 2020

בוטלה הרצאתו של "הרב המקלל" בשדרות

הרצאתו של הרב רונן שאולוב בשדרות, שידוע בהתבטאויותיו הקיצוניות נגד מדינת ישראל ואישי ציבור חילוניים ומוכר בעיקר ברשתות החברתיות, היתה אמורה להתקיים בהמשך השבוע בעיר במימונה של המחלקה למורשת ישראל. עיריית שדרות: "התבטאויותיו החמורות של הרב לא הותירו מקום לספק באשר לקיום ההופעה".

ברחבי הרשת ניתן למצוא סרטונים רבים בהם מתבטא הרב שאולוב בחריפות רבה נגד הציונות ונגד מייסדיה החילוניים של  מדינת ישראל, כמו גם נגד אישי ציבור בהווה הנושאים את דגל החילוניות, רון קובי ראש עיריית טבריה ואחרים.

להלן מקצת מן הציטוטים: "מדינת ישראל היא מדינה עוכרת יושביה, מדינה טמאה".
"הרצל היה גוי גמור, שנא את היהדות"
"הציונים גרועים מהיטלר, אצל היטלר לפחות היו מגיעים לגן עדן"
"בן גוריון רצה בנות בצה"ל כדי שלחיילים יהיה עם מה לשחק אחרי הקרב"
"הדבר הראשון שמשיח בן דויד יעשה- ילחם בציונים"
"המחריבים של עם ישראל הם הציונים"

כאמור, הופעתו של הרב שאולוב בשדרות עתידה היתה להתקיים ביום רביעי השבוע במימון חלקי של עיריית שדרות, מכספי ציבור של מדינת ישראל. כעת החליטו בעירייה לבטל את הרצאתו של הרב שאולוב.

ההרצאה של הרב שאולוב בחסות העירייה, שבוטלה בשל התבטאויותיו.

מהעירייה נמסר בתגובה: "הרב שאולוב הוזמן בתום לב כמו רבנים רבים אחרים על ידי המחלקה למסורת ישראל בהובלת מחזיק תיק מסורת ישראל דורון טקטוק ועמי בן סימון שעושים עבודת קודש במתן מענה תורני לציבור התושבים. לצערינו, ככל שהובאו לידיעתנו התבטאויותיו החמורות של הרב שאולוב כלפי מדינת ישראל ובפרט זו המאזכרת את הצורר הנאצי היטלר ימ"ש, לא נותרה בידינו ברירה אלא לבטל את הזמנתנו כרשות מקומית במדינת ישראל.

דבריו וטענותיו של הרב שאולוב ראויים להישמע במסגרת חופש הביטוי, אך לא ניתן יד להשמצת מדינת ישראל בכספי ציבור תוך שימוש במשאבים מוניציפאליים שלה עצמה".

 

לכתבה הבאה:

הארנונה בשדרות עלתה? תלוי את מי שואלים

בעוד בעיריית שדרות מציגים כי תושבי העיר נהנים מתעריף הארנונה הזול בדרום, חבר האופוזיציה יניב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.