יום רביעי , 3 יוני 2020

בהצדעה לתושבי עוטף עזה: פסטיבל "כתר המזרח" יערך בפארק אשכול

משרד התרבות והספורט ומנהלת אירועי ה-70 יקיימו במסגרת שרשרת ארוכה של אירועי ה-70 למדינת ישראל, את פסטיבל "כתר המזרח" בסימן הצדעה לעוטף עזה. ביום שלישי ב-23 באוקטובר, יתקיים בגן לאומי פארק אשכול, אל מול 10,000 איש, מופע הדגל של הזמר המזרחי ביוזמת  משרד התרבות והספורט בהשתתפות אומנים מובילים שיבצעו על במה אחת את מיטב שירי הזמר הים תיכוני וביניהם: שרית חדד, אייל גולן, עדן בן זקן, אברהם טל, ליאור נרקיס, מירי מסיקה, איתי לוי, נסרין קדרי, רותם כהן, אבנר גדסי, יואב יצחק, טליסמן, חנן בן ארי, עדן חסון, זהבה בן, מאור אדרי, שי צברי, מצדה, נתי לוי, אליעד נחום, רמי דנוך, לואי עלי, אורי בן ארי.  לצד האומנים, יוקרנו מספר סרטונים המשקפים את הווי החיים בעוטף ואת העמידות האיתנה ועוצמת התושבים.

ועדת טקסים וסמלים, בראשות השרה רגב, החליטה להעביר את מופע "כתר המזרח" שהיה אמור להתקיים השנה בפארק הירקון, לגן לאומי פארק אשכול על רקע המצב הביטחוני בדרום בחודשים האחרונים. המופע מצטרף לשרשרת אירועים המתקיימים לקהל הרחב ברחבי הארץ במסגרת שנת ה-70 לישראל, כהצדעה לתושבי העוטף ולמפעל ההתיישבות בדרום.

שרת התרבות והספורט מירי רגב: "אני שמחה להזמין את תושבי עוטף עזה במיוחד, ואת כל עם ישראל, לפסטיבל 'כתר המזרח' השלישי, שהשנה מצדיע לתושבי עוטף עזה ומתקיים בגן לאומי פארק אשכול. פסטיבל 'כתר המזרח', שהופך למסורת, מביא עימו את 'הבריזה' המזרחית עם העושר, הגיוון, הייחוד המוסיקלי והתרומה שלה למוסיקה הישראלית על מנעד צליליה. מצאתי לנכון לקיים השנה את 'כתר המזרח' בדרום, כדי להביע הערכה לתושבי העוטף על עמידתם האיתנה, הנחושה והאמיצה ולהביא אליהם ליד הבית מופע גדול וייחודי מאי פעם, כחלק מאירועי ה-70 למדינת ישראל, בהשתתפות מיטב הזמרים".

מיטב הזמרות והזמרים ישמחו את תושבי הדרום ויישובי עוטף עזה, המתמודדים יום יום עם איומי הטרור מהרצועה. להם אנו אומרים: 'את המנגינה שלנו אי אפשר להפסיק. מוכרחים להמשיך לנגן'". מידי שנה פסטיבל "כתר המזרח" חוגג את הזמר המזרחי הישראלי המבוסס על המוזיקה המסורתית בת 3000 שנים של בני עדות המזרח. כבר 70 שנה שהמסורת המוזיקלית שמקורותיה בתפילות, מוזיקה ערבית ,תימנית ,יוונית ,כורדית טורקית ומרוקאית מתכנסת לכור ההיתוך הישראלי. מנגינות ממדינות ותרבויות שונות שמתמזגות עם ישראליות עכשווית, ויוצרות את הצלילים הייחודיים של הזמר המזרחי הישראלי.

הכניסה לפסטיבל היא ללא עלות ומותנית בהרשמה מראש בלבד באתר – https://keterhamizrach.co.il/

** מספר המקומות מוגבל ותינתן ראשוניות ועדיפות לתושבי עוטף עזה.

לכתבה הבאה:

פועל כבן 50 נפגע ממלגזה במפעל ברחוב פריז בשדרות

נתנאל ג'רבי חובש באיחוד הצלה סיפר: "מדובר בפועל שנפצע בגפיו התחתונות כתוצאה מפגיעת מלגזה תוך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.