יום שני , 25 מאי 2020
בית כנסת ישורון בשדרות. לראשונה יישאר סגור בערב שבת כמו כל בתי הכנסת בעיר. צילום: אורי גבאי

בגלל הקורונה: בתי הכנסת בשדרות יסגרו בשבת

עיריית שדרות והמועצה הדתית מצטרפים למאבק בוירוס הקורונה ויאפשרו תפילות שחרית ומנחה במניין של עשרה מתפללים. 

עוד צעד של זהירות במסגרת המאבק בוירוס הקורונה: לראשונה מזה עשרות שנים של מסורת, בתי הכנסת בשדרות ייסגרו בערב שבת, התפילות בשבת יתאפשרו תחת מגבלות. "הפעם האחרונה שאסרו עלינו להגיע לבית הכנסת זה לא קרה גם כשהיו מטחי טילים בלתי פוסקים על העיר, זה קרה כשהייתי ילד במלחמת יום הכיפורים" סיפר הערב אחד מתושבי העיר שדרות הוותיקים נוכח ההחלטה, "מדובר במצב חירום, קשה לי לראות את זה קורה אבל אין ברירה, אני רוצה לקוות שגם המתפללים יתגייסו לטובת המאבק החשוב הזה".

כאמור, במסגרת המאמצים חל איסור מוחלט על התכנסות של יותר מעשרה אנשים במרחב קטן ובתי הכנסת במקרה הזה בהחלט מהווים סיכון להדבקה בגלל הקרבה בין המתפללים. לשם כך, החליטו בעירייה ובמועצה הדתית לקבל את המלצת משרד הבריאות ובערב שישי בתי הכנסת יהיו סגורים ולא יפתחו כלל לתפילה.

מה שכן, למחרת בתפילות שחרית שבהם יש קריאה בתורה הוחלט לאפשר פתיחת בתי כנסת רק היכן שיעמדו בהגבלות. בין היתר, מניין מצומצם של עשרה אנשים ולא יותר, המרחק בין המתפללים יעמוד לא פחות מ-2 מטרים, יהיה שימוש באמצעי חיטוי, אנשים מגיל 65 שנחשבים  כאוכלוסייה בסיכון לא יגיעו לבית הכנסת.

"ישנו צער רב בסגירת בית הכנסת אך נזכור כולנו שמצוות התורה היא "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם" נכתב באגרת מיוחדת שנשלחה לגבאים של בתי הכנסת ועליה חתומים ראש העיר אלון דוידי ומ.מ הרב הראשי משה הבלין, "הרמב"ם כתב שסכנת נפשות דוחה את הכל וכו' ואי אפשר להחזיר נפש אחת מישראל לעולם".

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד נהגת מאופקים שדרסה למוות את ניקול קבסה

הנהגת מואשמת בגרימת מוות ברשלנות לאחר שלא הבחינה בקבסה ז"ל חוצה מעבר חציה בתאונה קשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.