יום שלישי , 26 מאי 2020
מבנה עיריית שדרות בימים שהיה 2 קומות. צילום: ארכיון אהרל'ה כהן

אחרי 50 שנה: עיריית שדרות עוברת מקום

אחרי יותר מחמישים שנה עיריית שדרות עוברת מקום לאחר שבקרוב גם לשכת ראש העיר ויתר המחלקות שנותרו שם יעברו למבנה של מרכז ההפעלה. המבנה הנוכחי יעבור שיפוץ ויהיה מרכז תעסוקה ומסחר שישרת את התושבים.

בשנה האחרונה עסק ראש עיריית שדרות, אלון דוידי, בסוגיית מבנה העירייה הוותיק והמיתולוגי במרכז העיר, בשכונת נאות הנשיא, סמוך למרכז המסחרי. מכיוון שהמבנה אינו מונגש בחנו דוידי והצוותים המקצועיים הקמתה של מעלית וכן מיגון למבנה. לאחר שעלה שעבודות אלו יהיו יקרות מאוד, הצליח דוידי לשכנע את משרד הביטחון לבנות מבנה חדש לעירייה, מונגש וממוגן. המבנה יוקם בשכונת נאות אשכול, סמוך לפארק הילדים, שבשנים אלו, עם הקמת השכונות החדשות, אזור זה הופך למרכזה של העיר שמתפתחת צפונה.

בינתיים, עד להקמת המבנה החדש יעברו עובדי העירייה למבנה "אמדוקס" הישן ברחוב בר לב בשכונת נאות רבין, בו כבר עובדים מרבית אגפי ושלוחות העירייה, בהם החינוך, ההנדסה, הביטחון, החברה הכלכלית לפיתוח שדרות, הקרן לפיתוח שדרות, האגף לשירות התושב וכן המוקד העירוני ומרכז ההפעלה בחירום. סמוך למבנה גם נמצא מתנ"ס שדרות וכך כמעט כל עובדי העירייה יעבדו במתחם אחד.
אז מה יהא על מבנה העירייה המיתולוגי? הרעיון כולו הוא להמשיך בהצערת מרכז העיר עם הכנסת כוחות צעירים ומגוונים למרכז העיר. במבנה הנוכחי מתוכן להיות מרכז תעסוקה ומסחר. קומת הקרקע תהיה קומת מסחר הפונה לרחבת העיריה עם חשיבה לכיוון בתי אוכל שונים וחנויות ממכר אחרות. קומה א' תהיה משרדים להשכרה בסגנון מרכז היזמות בו יתאפשר ליזמים צעירים לשכור משרד במחיר לא גבוה עם שותפות של עוד יזמים בתחום שלהם או תחומים נושקים.

 בניין עיריית שדרות כיום. בקרוב יעבור שיפוץ נרחב ויהפוך למרכז עסקים. צילום: אורי גבאי

קומה ב' מיועדת לחממת הזנק עבור חברות סטארט אפ כסביבת עבודה פתוחה ומשתפת ויצירת סביבת עבודה חדשנית. הבניין ישופץ באופן מלא כולל חיפוי מעטפת חיצונית, חלוקה פנימית, חלוקה למשרדים ועסקים ועבודות גמר איכותיות. דוידי אמר השבוע: "זו אכן היסטוריה לעזוב את המבנה הזה, שראשי עיר ועובדים רבים ויקרים עבדו בו, אך אנו נדע לשמר אותו ולהפוך אותו למרכז תעסוקתי חדיש ומודרני שייתן מענה לצעירים והצעירות המוכשרים שלנו. שדרות תזכה לבית עירייה חדש ומונגש שייתן מענה לכלל התושבים במקום מרכזי, ליד פארק ילדים שוקק ושמח".

לכתבה הבאה:

כתב אישום נגד נהגת מאופקים שדרסה למוות את ניקול קבסה

הנהגת מואשמת בגרימת מוות ברשלנות לאחר שלא הבחינה בקבסה ז"ל חוצה מעבר חציה בתאונה קשה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.