יום רביעי , 3 יוני 2020

אביאל בן-זיקרי הכריז על יוסי אוחיון כמספר 2 ברשימתו

חבר עיריית שדרות ומחזיק תיק הספורט אביאל בן זיקרי הכריז על הצבתו של יוסי אוחיון מנהל משאבי אנוש כמספר 2 ברשימתו. בראיון ראשון מספר אוחיון על ההחלטה להיענות לקריאתו של בן זיקרי :"עבורי הוא  מודל למנהיגות, דבקות במטרה, נחישות ואמינות". ועל הצוואה שהותיר אביו, איש משרד הפנים נפתלי אוחיון ז"ל לפעול למען הציבור:"רוצה להמשיך את דרכו-לעזור לתושבי העיר בלי שום אינטרס אישי".

מערכת הבחירות בשדרות מגיעה לישורת האחרונה ובאופן טבעי מספקת גם כותרות מפתיעות. שבוע וחצי לפני הגשת הרשימות הסופיות, המועמד למועצת העיר, חבר העירייה אביאל בן זיקרי חשף את האיש שהציב כמספר 2 ברשימה שלו. מדובר ביוסי אוחיון, בן 36, נשוי לתהילה ואב לשניים. בשנים האחרונות הוא מנהל פרויקטים ולקוחות אסטרטגיים בחברת משאבי אנוש "אורטל". בנוסף, בימים אלה הוא סטודנט שנה שנייה לתואר ראשון באוניברסיטה הפתוחה בתחום התמחות שלטון מקומי.  "גדלנו בבית  פוליטי-חברתי עם רגישות ורצון לעזור בכלל ולתושבי שדרות בפרט כך שזה טבעי לי להיכנס לתחום הפוליטי" הסביר אוחיון השבוע לאחר שסיכם עם בן זיקרי על הצטרפותו לסיעת הצעירים בראשותו.

כמה באמת העובדה שאביך ז"ל שהיה אחד האנשים הכי מוערכים ומוכרים בישוב השפיע על רצונך להיכנס לפוליטיקה?

"ההחלטה להיכנס לחיים הפוליטיים היא ברובה מתוך החינוך של אבא והרצון שלי להמשיך ולשרת את תושבי העיר שדרות כפי שאבא היה עושה בעונג רב. מעבר להתמודדות בבחירות, אני רואה בתפקיד חבר מועצת העיר כשליחות. אני זוכר כילד את השעות הבלתי שגרתיות שאבא היה מקבל אנשים בבית מחוץ לשעות העבודה ומנסה לעזור להם בכל תחום שאליו הוא נדרש. לא אשכח את הסיפוק שהיה לו שהוא הצליח להוציא בזמן קצר דרכון לתושב שהיה אמור לטוס דחוף או תעודת זהות בכדי לרשום ילדים למסגרות כאלו ואחרות, הוא היה הכי מרוצה מזה שהצליח לגשר בין בני זוג שבדקו אופציות להתגרש והיו באים להתייעץ אתו ואבא היה מצליח ליישב בניהם סכסוכים".

למי שלא יודע, נפתלי ז"ל היה האיש שמזוהה עם משרד הפנים לא רק בימים הרגילים, אלא גם בימי הבחירות משום שהוא היה האיש שריכז את התוצאות שהגיעו מהקלפיות, הוא היה "הדובר" של הבחירות. למעשה הבחירות הקרובות יהיו הראשונות בלעדיו ודווקא בהם, בנו ממשיך דרכו החליט לעשות את צעדיו הראשונים בפוליטיקה המקומית. "השנה נציין שלוש שנים ללכתו של אבא בעקבות סיבוכים של מחלת ראות קשה, ומאז אני מקבל המון פניות מתושבים ללכת בדרכו ולהמשיך לתרום ולסייע לעיר ולתושבים. לכן אני החלטתי להעמיד את עצמי לבחירת התושבים ולקבל את אמונם ולפעול לטובת העיר שאני ומשפחתי אוהבים כל-כך ואבא שלי בפרט", מספר אוחיון הבן השבוע, "העיר שדרות הייתה חשובה ואהובה על אבא, על ערש דווי, הגיע אלון דוידי לבקר את אבי בבית החולים, כאשר כוחו בגד בו, הנשימות כבר כבדות והדיבור אינו חזק וברור כפי שאבא היה נוהג לדבר ואלון פנה אליו בבקשה לדעת מה הוא רוצה ומבקש ממנו לעשות כראש עיר, אבא בשארית כוחותיו ביקש מאלון שני דברים: שידאג לבתי הכנסת בשדרות ודבר שני לכבד ולדאוג לגמלאי העיר. זה היה אבא שלי-נפתלי אוחיון, כולו לעיר, כולו לתושבים שבוע לאחר מכן, אבא החזיר את נשמתו לבורא".

עד כמה מעניין אותך להיות מעורב בפוליטיקה המקומית?

"העיר שדרות עוברת תהליך מדהים של צמיחה גיאוגרפית ודמוגרפית, במקביל לשינויים ויזואליים-חזותיים, שיפור פני העיר ומערכתיים כמו חינוך, תרבות וספורט. ודווקא מנקודת הזינוק שבה העיר  נמצאת היום, מאוד מעניין ומאתגר אותי להיות שותף ומעורב בחיים הפוליטיים. מליאת המועצה תמנה בקדנציה הנוכחית 15 חברי מועצה, אני רואה בזה צעד ענק לעיר לקידום פרויקטים ולהעלאת נושאים חשובים לסדר היום. מבחינתי זו תהיה זכות ענקית להיות שותף פוליטי בעיר וביחד עם יו"ר המפלגה אביאל בן זיקרי, הייתי שמח לקבל את אמון הציבור ולקחת חלק בעיצובה של שדרות לחמש שנים הבאות בתחום בו צברתי ידע וניסיון רב-תחום התעסוקה".

בבחירות הנוכחיות אנו רואים המון מועמדים חדשים וצעירים, יש לך הסבר מה מושך אותם וגם אותך באופן אישי להיכנס לפוליטיקה?

"ראשית אני רואה בזה צעד מבורך. לדעתי, אביאל בן זיקרי בבחירות האחרונות היה פורץ דרך, מתמודד רענן צעיר בן 31 בסך-הכל מול שועלים פוליטיים וותיקים שהצליח להשיג מנדט כאשר שדרות הייתה הרבה פחות תושבים וכמובן פחות בעלי זכות הצבעה. את ההשלכות של מודל בן זיקרי אנו רואים במערכת הזו בריבוי יחסית של מתמודדים צעירים וברצון של חתך האוכלוסייה הצעיר להשתלב במערכת הפוליטית. אני אישית מאוד אוהב את הפוליטיקה המקומית ומה שבער בי יותר להיכנס זה הרצון לקדם את התוכנית התעסוקתית לטובת תושבי שדרות וכמובן לשרת את הציבור מעמדת חבר מועצת העיר.

ספר על החיבור לאביאל בן זיקרי?

לפני שהגיעה הצעה לחיבור ביני לבין אביאל, פנו אליי עוד מספר מפלגות. אני בחרתי להיות שותף לדרך של אביאל מההיכרות הקודמת שלנו יחד. אני ואביאל חברים עוד מהיסודי, למדנו באותה כיתה בבית הספר הרוא"ה, עוד מילדות אביאל היה בעל כושר מנהיגות, אהוב על כולם, עם רעיונות גדולים כשהיינו עוד ילדים. היום אחרי קדנציה שבה הוא נותן מעצמו ללא כל תמורה כלכלית, שם את ליבו לטובת הציבור, פיתח את התחום הספורט ושינה אותו מקצה לקצה, תרם רבות לקידום הנוער והילדים ולא גנז את חלומם של אלה שאין ביכולתם הכלכלית להשתתף בהוצאות הכרוכות בכדי להתאמן ולשחק, השיג תקציבים על מנת להביא את הספורט בשדרות למצב הטוב ביותר שידעה העיר וכל זאת תחת עומס אישי כבד. לי זה היה ברור שאדם כמו אביאל עם כל התלאות האישיות שחווה בשנה האחרונה והמלחמה שאימו נלחמת, כאן זה המקום לאחל לסילביה רפואה שלמה. עם כל זה הוא המשיך ושירת את הציבור נאמנה והיה כול כולו שם לטובת העיר ותושבי שדרות. עבורי הוא  מודל למנהיגות, דבקות במטרה, נחישות ואמינות. אני מאמין בו, מאמין בדרך שלו, מאמין ביכולות שלו, מאמין שיחד עם אביאל אפעל לקדם תוכניות מדהימות לקידום התעסוקה והרווחה".

איזה מכנה משותף מצאת אתו ומה הנושא שאתה רוצה לשים עליו דגש?

"אני ואביאל גדלנו בשדרות למשפחות וותיקות ומוכרות שכל אחת מהמשפחות וביחד תרמו לעיר בצורה כזו האחרת. אנחנו רואים את השינוי המבורך בעיר וחושבים שצריך מנקודת הציון הזאת לפתח ולהתפתח. אביאל מגיע עם רשימת הצלחות מכובדת בתחום עליו הוא אמון ומכאן ראינו לנכון להמשיך ולפתח עוד תחום חשוב מאוד- תחום התעסוקה שהוא מרכיב מאוד חשוב מעבר ליצירת ביטחון כלכלי לתושבים אנו רואים בזה כמנוף צמיחה לעיר.  החזון שלנו הוא להקים מרכז שאותו יתפעלו סטודנטים מקומיים ושם יינתנו פתרונות לכלל דורשי העבודה בעיר מרמת כתיבת קורות החיים, דרך הכוונתו והכנתו לראיון העבודה ועד להשמת העובד במקום העבודה המתאים לו. משרות אלו יכללו פתרונות לאוכלוסיות המתקשות לייצר ולייצב את עצמן במקומות עבודה כגון: משרות אם, אנשים בעלי מוגבלויות, הכשרות מקצועיות ובחופשות מציאת פתרונות תעסוקה לבני נוער. ניצור שיתופי פעולה עם חברות אסטרטגיות שאתם אני בא מגע ביום יום במהלך יום עבודתי ובכך ניתן מענה הולם ואיכותי למגוון רחב של דורשי עבודה בכלל המקצועות והתחומים. נקיים ירידי תעסוקה בשיתוף עם חברות גדולות ואיכותיות  ומקביל הצעות להכשרות מקצועיות במגוון תחומים המבוקשים בשוק העבודה הישראלי.  כשנקבל את אמון הציבור, נוכל לעזור לנוער שלא מוצא את עצמו בבתי ספר ריאליים ונוכל להכשיר  אותם מקצועית מתוך אמונה של "חנוך לנער על-פי דרכו" ולמצוא גם להם פתרונות תעסוקתיים".

על-פי הניסיון שצברת בתחום התעסוקה, מה המציאות בשדרות בכל הקשור להיצע כי אנחנו מבינים מהמון צעירים שמדברים על כך שאין תעסוקה איכותית?

המציאות בשדרות לא פשוטה בכל הקשור לתעשייה ומקורות תעסוקה איכותיות ומגוונות. אחד מהתושבים פנה אליי ואמר לי שנפתח מפעל איכותי בעיר, אך רוב המשרות הבכירות אוישו ע"י תושבי חוץ ואילו תושבי המקום ממלאים תפקידים זוטרים ומאוד בסיסיים. אני יודע מהיכרותי עם השטח שאין לנו כחברה הרבה לקוחות בשדרות, לא כי אנחנו לא רוצים להתפתח מבחינה עסקית, אלא אין חברות גדולות ומשמעותיות למעט בודדים שאתם יש לנו קשרים עסקיים ואנו מספקים להם כח אדם.  כחלק מהאני מאמין שלי, אנו ניצור שיתופי פעולה עם חברות גדולות וגלובליות במשק הישראלי שאתם אני עובד ובכך נגוון את היצע המשרות והתפקידים לתושבי העיר שדרות".

מה הערך המוסף שאתם מביאים לפוליטיקה מעבר לאג'נדת בחירות?

"מעבר לתחום הספורט שאביאל מנהל אותו ביד רמה ותחום התעסוקה שמאוד חשוב לי באופן אישי לקדם ולפתח בעיר. רשימתנו רואה לנגד עיניה את רווחת התושבים, והרצון לסייע, לקדם ולקצר תהליכים בירוקרטיים. לתפיסתנו, הזמן של התושב הוא יקר וחשוב לעזור לו וללוות אותו מול הגורמים הבירוקרטיים שכידוע לא כל אחד יודע להתנהל מול הרשויות. כל תושב שיפנה, יקבל מאתנו את היחס והתמיכה במגוון נושאים שבהם אביאל במהלך שנותיו בפוליטיקה המקומית ואני במהלך התעסקותי בדיני עבודה ושלטון מקומי צברנו ניסיון, נסייע לכל תושב שירצה בעזרתנו".

אילו תחומים נוספים חשוב לשים בסדר העדיפויות?

"הכי קל להתפתות ולזרוק כאן מגוון נושאים שצריך לקדם ולהפריח הבטחות. שדרות כבר לא מועצה מקומית ולא עיירת פיתוח. שדרות גדלה ואתה גם הנושאים הדורשים טיפול, למרות שאלון דוידי עושה חיל כמעט בכל תחום בחיי התושבים. אני מאמין במיקוד, לקחת את נושא התעסוקה ולהעלות אותו על נס , אביאל ממשיך לפתח ולקדם את הספורט כפי שעשה זאת עד עכשיו בצורה מופתית ובע"ה כאשר נקבל את אמון הציבור והם ימדדו אותנו במבחן התוצאה נוכל בקדנציה הבאה להרחיב את היריעה ולתת זרקור על נושאים נוספים".

לכתבה הבאה:

פועל כבן 50 נפגע ממלגזה במפעל ברחוב פריז בשדרות

נתנאל ג'רבי חובש באיחוד הצלה סיפר: "מדובר בפועל שנפצע בגפיו התחתונות כתוצאה מפגיעת מלגזה תוך …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.